Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lenge tenkt på prøve meg på studiofotografering, og lurer på om noen har noen tips og råd ang hva man kan få som er bra nok, til en fin pris.

Gjerne hele sett eller spesielle studiolamper som kan fungere greit. Jeg skulle gjerne hatt to softboxer, men er ikke helt sikker.

Forskjell på paraply og boxer - erfaringer der?

Ellers noe som er kjekt å ha? Jeg skal hovedsakelig bruke dette til cosplayfoto, men kommer nok til å prøve meg på hunder og portrett også.

Skrevet

Jeg har bare erfaring fra vgs, hvor jeg hadde ett år i England med mye studiofotografering.

Denne videoen forklarer greit forskjellen.

Personlig liker jeg best paraply, fordi det er enklere å leke seg litt med. Man kan jo også kjøpe forskjellige paraplyer til samme lys, for å få forskjellige effekter. Man kan jo også godt kombinere softbox og paraply. :)

Angående merker og priser så har jeg ingenting å komme med. Har aldri kjøpt selv.

Skrevet

Jeg liker softbokser best

Kjøpte et sett med to lamper på NetonNet (sparte 800kr kontra å kjøpe samme settet hos fotobutikk)

Leker meg litt med det om dagen og veldig fornøyd. Men må friske opp litt kunnskaper om lys, lysmåler etc

Skrevet

Kjøpte bakgrunn og to paraplyer med stativ og 5500 pærer på ebay fra england. Sparte ganske godt kontra norge (snoket finn.no og diverse lenge).

Skrevet

Tror også jeg kommer til å foretrekke softboxer, for et jevn og fint lys. Har ikke sett meg ut noen sett/pakker enda, men søker litt rundt for å se hva som finnes. I starten vil jeg kjøpe noe billig for å teste litt og da vil jeg ikke bruke masse penger på det med en gang. Vet ikke helt hvor jeg skal kjøpe fra enda heller, men det ser jeg an.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...