Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor mye ekstra mat gir dere ved økt aktivitet? Jeg har ikke gitt noe særlig økte mengder tidligere, men nå er begge hundene i passe hold og jeg vil ikke ha staffen noe tynnere. Hun er ca 13.5 kg og får 350-400 g per dag med Vom & hundemat

Gikk 19 km på ski i går og ga 200 g ekstra.

Skulle jo nesten hatt en kaloriteller for hunder også ;-)

Gårdshunden er ca 8-9 kg og fikk 100 g ekstra

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

Skrevet

På dager med hard aktivitet, dvs feks etter skiturer hvor hundene virkelig har tatt i, både løpt fort og trekt hardt, så kan jeg gi så mye som en halv dagsrasjon ekstra med vom og hundemat. Har ferdig oppdelte porsjoner vom og hundemat i fryseren så blir rundt 200-250 g ekstra, eller 2 dl med høyenergifor. På litt roligere eller litt kortere skiturer får hun en liten desj med tørrfor ekstra viss det enda er en stund til kveldsmaten, evt litt ekstra kveldsmat om det er sent. Tar det litt på feelingen. Hun er ikke voldsomt tynn og hadde ikke tatt skade av å gå ned bittelitt til, men vi går mye og ofte så jeg vil at hun skal ha maks uttelling av treningen og best mulig restitusjon så gir så jeg er sikker på at det blir nok, legger hun på seg så får jeg gi mindre, men hittil har hun lagt på seg muskler og ellers holdt seg som før..

Skrevet

Min har vært litt i tynneste laget i det siste, både pga vekst, mye aktivitet og sånn typisk ung hannhund-tynn. Nå har jeg gått over til et for han liker bedre, i tillegg til at lengden på skiturene stadig øker, så han får jevnt over mer for enn vanlig. I tillegg får han ekstra stor dagsrasjon oppå det igjen, hvis vi har vært på langtur. Da får han vel cirka 50 prosent ekstra til kvelds, så 25 prosent ekstra totalt av dagsrasjonen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...