Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har tips til feriesenter eller feriehus i Danmark som egner seg til en småbarnsfamilie med hund? Aller helst med aktivitetsmuligheter for ungene i gåavstand og friområder/natur rundt. Og innendørs basseng/badeland.

:flowers:

Skrevet

Siden tråden har fått følgere så kan jeg jo nevne at vi har vært på Skallerup Beach Resort/Skallerup Klit , og det var helt fantastisk! Det eneste negative var at det var litt kaldt i sisten av juni, så vi badet bare inne. Men det positive var at vi fikk stranden nesten for oss selv og hunden kunne gå løs på stranden (fordi det var tomt altså). Stedet er kjempestort, det er stier overalt, skog, mange aktiviteter for barn, spa-avdeling for voksne, badeland, lekeland, en liten bondegård i gangavstand, gps-skattejakt, hinderløype, stor og flott lekeplass med fotballbane, samt flere små lekeplasser plassert rundt omkring. Pizzasjappe med verdens kjedeligste pizza, en relativt bra restaurant med kjempeservice (fikset ta med og stek selv-biffmiddag til oss da vi kom rett før stengetid og ikke hadde verken mat eller drikke), og også en egen voksen-restaurant, og alt unntatt maten var gratis. Ja, og hyttene/husene er veldig flotte. Til og med vedovn og boblebad, som vi ikke brukte i juni :thumbsup:

Grunnen til at vi ikke drar dit i påsken er at de har litt fullt, er ganske dyre og er litt for langt unna legoland, som er noe av målet med turen. Men det er absolutt verdt hver krone, så vi vurderer det nesten. :)

Skrevet

Har du vært på noen av feriesentrene til Dayz? Var dere fornøyde?

Vi var der når jeg var yngre å husker jeg elsket det! ville være der hvert år.

Masse kjekt å gjøre, fine hytter. vi var på Rønbjerg, der har jeg de beste minnene fra Danmark :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er vokst opp med å tilbringe alle høstferiene på Dayz Grønhøj Strand og ELSKET det. Nå etter noen år uten å ha vært der har vi nok en gang startet tradisjonen igjen, bare med den utvidede familien det blir av barn og samboere :)!

Vet dog ikke hvor langt der er fra Legoland da vi aldri dro dit derfra :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...