Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har vært borti denne type reaksjon etter bedøvelse før?
Det er jo snart en uke siden vi var hos veterinæren, og jeg har ikke oppdaget noe før nå. :blink:
(og det ville vært lett å oppdage hvis hun hadde hatt det lenge pga null pels og lys hud)

Men det har altså spredd seg fra der de satt sprøyten og helt ned til håndleddet.
Det er ikke så synlig på dette bildet pga pelsen, men det er nesten like rødt nedover hele benet.
20150118_075657.jpg


20150118_075738.jpg



Det er veldig hissig rødt, og det er en hevelse under huden.
En samtale til veterinæren blir det i dag, med mindre noen her inne har vært borti dette før og kan berolige meg at det ikke er noe å bekymre seg for. (og kan vente til Mandag)

Skrevet

Var egentlig det jeg håpte på, men kommer det så sent? Siden det er en uke siden hun var hos veterinæren og hun har vært fin frem til i går.

Skrevet

Du burde ikke slå deg til ro med råd du får her inne, vi er ikke veterinærer, jeg ville ringt han uansett, hadde ikke stolt 100% på det noen på et forum sier, selv om mange her inne er veldig flinke :)

Skrevet

Jeg hadde uten tvil dratt til veterinær for sjekk.

Er han/hun normalt så tynnpelset og med bare flekker på labben?

Skrevet

Hun skal jo til vet i morgen da, men ville vel bare høre om andre hadde opplevd lignende. Det er alltids en trygghet i å høre med andre hundeeiere når man først må vente på vet time. :)

Skrevet

Jeg hadde uten tvil dratt til veterinær for sjekk.

Er han/hun normalt så tynnpelset og med bare flekker på labben?

Minion er alltid tynnpelset, og hun har spist seg selv naken på labbene pga leddgikt.

Og hun har jo blitt barbert der de satt nåla.

Flebitt. Infeksjon i hud etter stikk. Ikke ukjent bivirkning av stikk/venefloner.

Huden har blitt mindre hissig rød, og mer mørk rød.

Er typisk hvis Minion får en infeksjon i huden etter bedøvelse og blodprøvetaking. Da ender vi vel opp hos veterinæren i morgen, bare for å utelukke infeksjon i huden.

Skrevet

Er hun varm på området? Sammenlignet med andre friske steder på motsatt fot feks.

Hun var varm akkurat der de hadde barbert for å sette venflon. Hun er normalt veldig varm i huden, men det var en liten forskjell i temperatur.

Men vi er tilbake fra veterinær og det var en infeksjon i huden etter stikk. (noe som skjer meget sjeldent, og derfor må det skje med Minion). Så da ble det antibiotikakur (igjen).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...