Gå til innhold
Hundesonen.no

Starmark hundeleker - erfaringer


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Jeg har en Bentoball liggende her og den har Mikke tygget løs noen deler av åpningen under, ellers er den hel, og tygges på jevnlig. Frisbeen overlevde vel to år. Har også disse gule ballene som jeg nå ikke husker navnet på. De lever fortsatt i beste velgående.

Edit: Mikke var en skikkelig tygger da alle disse kom i hus og ødela det meste.

Endret av janson
Skrevet

Oppdretteren min (portis) kjøpte noen slike da jeg var hos dem sist. Veldig solide leker som tålte å bli gnagd på av en leken unghund hann. Jeg ville definitivt prøvd disse om jeg hadde en "destroyer" i hus :D

Skrevet

Jeg har en fireplug som er tydg masse på, den har bare masse sprekker men ikke gått i stykker. Men min hund er ingen typisknæ destroyer, så usikker på hvor lenge den hadde overlevd hos enn sånn en.

De gule ballene har jeg dog sett overleve masse tygging.

Skrevet

Vi (hundebutikken jeg jobber lørdager i) selger forskjellige typer fra starmark, og jeg har prøvd bentoballen deres. På bentoballen har vel Luiz tygd av en liten del (sånn at godisen er lettere å få ut), men ellers er den hel. Men Luiz kan også ødelegge kong, så han er litt ødeleggeplastikk-typen :P

De gule ballene holder veldig lenge (i følge kundene, noen med "destroyer" staff o.l.).

Så merket kan anbefales :ahappy:

Skrevet

Har den blå Treat-ballen. Holdbar, bortsett fra de små "flappene" inni. Det tok han ca 5 minutter før han skjønte hvordan han kunne sprette ut den tyggetingen og knaske den i seg :P

Skrevet

Kjøpte FirePlug for sikkert 6-7 år siden og det er ikke før nå at bullene har greid å rive av biter. Så dette er et merke jeg kommer til å fortsette med. Bo var en periodisk destroyer.

Skrevet

Durafoam-lekene bruker jeg mye om sommeren som flyteleker, og de fungerer veldig fint. Blir litt tyggemerker i dem etter hvert, men de blir ikke ødelagt. Men nå har ikke jeg en ekstrem tygger.

Har også en everlasting treat ball som er 5 år gammel eller noe sånt. Ser så god som ny ut, men gamlebikkja brukte ca to minutter på å få ut den tyggesaken og spise den opp, så det ga jeg opp. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...