Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

link

"– Hunden min sto helt stille, men viste tydelig at den ville ha kontakt med den fremmede bikkja. De kom aldri nær hverandre. Plutselig tok den fremmede mannen tak i hundens nakkeskinn. Han ristet hunden min i løse lufta, og dengte den i bakken. Dette gjorde han to ganger, forteller kvinnen til Varden. "

Skrevet

Ikke for å bagatellisere, men jeg er såpass kynisk at jeg tror historien til mannen er litt annerledes enn historien til dama med løshund. Vi har bare lest hennes versjon av saken, det betyr ikke at det er korrekt hendelsesforløp.

Skrevet

Enig i at slik oppførsel ikke er greit uansett hva som egentlig har foregått. Men jeg stusser veldig på hvor hundene var i forhold til hverandre siden mannen har fått tak i bikkja. Var begge løse eller har mannen gått forbi den løse bikkja med sin hund i bånd? Noe som ikke stemmer her i mitt hode :P

Skrevet

Er det aldri greit? Med tanke på hvor vanlig det er at soniser (eller hundene deres) blir angrepet på tur av løshunder, så syns jeg det er litt interessant at "sånn oppførsel" (vi veit fortsatt ikke om det hun sier er sant) ikke er greit uansett hva som har foregått. Jeg kan tenke meg et par scenarioer der jeg gjorde sånt mot en møtende hund som truet mine, men jeg er kanskje overbeskyttende :P

Guest Christine
Skrevet

Uansett hendelsesforløp er det ikke greit å løfte, riste og denge en annen persons hund i bakken. Eller sin egen, for den saks skyld.

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Skrevet

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Alltid to sider av en sak ja. Jeg kunne sikkert havna i avisa hvis eiern av gordon setteren jeg tok tak i syntes jeg var et brutalt menneske. Setteren kom bort, begynte å stille seg over Blaze samtidig som den knurret og begynte å bite etter han. Jeg var i veldig dårlig humør den dagen og før jeg rakk å tenke noe særlig så tok jeg tak i sela på setteren, løftet han opp og bar han noen meter bort til eieren og satte han ned foran beina hans.

Skrevet

Nå vet vi jo ikke hva som egentlig har hendt i denne saken, men jeg kan som 2ne se for meg flere scenarioer hvor jeg kunne gjort det mot møtende hund. (Selvsagt aldri ut av det blå, men jeg har gått løs på annen manns hund jeg, og gjør det igjen om jeg må.)

Nei, vi vet ikke hva mannen tenkte og hvordan han opplevde det, men det blir vanskelig å diskutere hvis man ikke kan gå ut ifra at et hendelsesforløp i allefall er delvis riktig!

Nå står det jo at de aldri var nær hverandre, og at det skjedde to ganger, og jeg synes det høres unødvendig brutalt ut.

Skrevet

Kjenner jeg også er veldig skeptisk til historien. Den må jo ha vært helt innpå i å med at han fikk så kjapt tak i den?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...