Gå til innhold
Hundesonen.no

medlemsskap i raseklubb, hva får du?


Shlush
 Share

Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er redaktør i boxerklubben. Det har jeg vært i snart fem år. Det kan av og til føles som en utakknemlig jobb. De fleste medlemmer forventer nok bare at et spennende blad skal dukke opp i postkasse

Det er et par ting jeg synes kunne vært gjort annerledes med hunde- og raseklubber: - medlemsbladene kan med fordel sendes ut som PDF-filer eller legges ut på raseklubbens hjemmeside. Da slipper m

Veldig mange uttaler at medlemsbladet er den eneste grunnen til at de er medlem i en klubb. Om man hadde lagt de på nett tror jeg man ville mistet mange medlemmer dessverre. Og så er det nå noe med

Posted Images

Fordi alt som står der har man lest på nett tidligere??

Jeg måtte bare spørre :) Jeg er selv redaktør i et raseblad og gjør mitt ytterste for at det skal være stoff av interesse for alle medlemmene. Jeg lykkes sikkert ikke alltid, men ofte tror jeg at jeg gjør det.

Når det gjelder å ha lest det på nett tidligere, så har vi blant annet hjertetesting som ikke opplyses i dogweb. Dermed er eneste stedet det offentliggjøres i bladet. I tillegg er det noe annet å få helseresultatene listet opp etter hunder en mye mer oversiktlig måte å lese det på enn dogweb der hver enkelt hund må søkes opp.

Hva slags stoff ville du hatt i bladet for at du skulle ville lese det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er medlem i schäferhundklubben. Mest fordi jeg måtte velge en tilleggsklubb for å være medlem i NKK og jeg ville ha tilgang til dogweb. Betaler vel 310 kr året eller noe sånt for begge medlemsskapene. Synes det er greit. I schäferhundklubben vet jeg ikke hva jeg egentlig kan få, men jeg får medlemsbladet...som jeg aldri leser. Det er stort sett bare utstilling de skriver om, og det interesserer meg ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er medlem av Norsk Shibaklubb, og får medlemsblad. Betaler rundt 300 kr i året samla. Skulle ønske klubben kunne gått inn og dekka opp deler av hva deltakelse på et kurs i regi av klubben koster (som arrangeres innimellom), slik at det blei billigere enn ordinære kurs. Jeg synes det er en uting at alt skal ha fortjeneste når klubben/butikken/arrangøren går i overskudd, men jeg innser at det ikke er spesielt realistisk. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Jeg måtte bare spørre :) Jeg er selv redaktør i et raseblad og gjør mitt ytterste for at det skal være stoff av interesse for alle medlemmene. Jeg lykkes sikkert ikke alltid, men ofte tror jeg at jeg gjør det.

Når det gjelder å ha lest det på nett tidligere, så har vi blant annet hjertetesting som ikke opplyses i dogweb. Dermed er eneste stedet det offentliggjøres i bladet. I tillegg er det noe annet å få helseresultatene listet opp etter hunder en mye mer oversiktlig måte å lese det på enn dogweb der hver enkelt hund må søkes opp.

Hva slags stoff ville du hatt i bladet for at du skulle ville lese det?

Jeg har vært redaktør for Belgerbladet selv i mange mange år - og forsøkte å få med morsomme historier, reisebrev fra utstillinger (litt mer enn bare et par bilder og opplysning om vinnere). Mestvinner lista, helseresultater, valpeformidling osv. - sleit selvsagt med å få medlemmer til å bidra innimellom, men da skrev jeg selv og fant selv stoff, nå har jeg inntrykk av at om ikke noe sendes inn så står det ikke noe i bladet. Men bladet er pent da - i farger og greier - det skal de ha for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men dere som har raseklubb med lokalavdelinger - er det ikke kutyme at alle avdelingene sender inn bidrag med hva som skjer/har skjedd rundt om i landet på lokalnivå?

Stort sett bare dersom det har vert spesialutstilling. Utenom det er det lite som skjer i avdelingen (belgerklubben avd Hordaland).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har "krav" om at alle lokalavdelinger skal skrive litt til hvert nummer. I tillegg skal råd og utvalg bidra. Påstår ikke at dette skjer til hvert nummer, men stort sett så har jeg iallefall nok stoff hver gang.

Jeg har alt for ofte fått høre av boxereiere at bladet ikke leses og havner rett i søpla så da jeg tok på meg vervet for fem år siden sverget jeg på at det skulle ikke skje videre. Det kan jo være en utakknemlig jobb, for all del. De fleste venter jo bare på at bladet skal dukke opp i postkassen med mye bra lesestoff men skjenker det ikke en tanke at det er noen som legger masse arbeid bak det.

Om den dagen kommer at bladet blir så kjedelig så gir jeg meg som redaktør pronto.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er medlem av irsksetterklubbens lokalavdeling. Mest fordi jeg må være medlem av et lokallag for å være medlem av NKK. Kunne vært medlem av en billigere forening/klubb, men valgte irsksetterklubben da den er mer relevant/interessant for meg enn de andre lokale klubbene. Medlemskap koster 450 kr, og det er rabatter på kurs og andre ting ved medlemskap. Medlemsblad blir utgitt fire(?) ganger i året.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...