Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan skjule strekkmerker permanent?


Tyfonia
 Share

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk

Jeg fikk mye (men ikke veldig brede) strekkmerker på lårene/ hoftene som tenåring. Jeg vokste jo, men jeg ble ikke akkurat stor hverken oppover eller utover :P allikevel ble det strekkmerker. Men nå er de så svake at de ikke syns i det hele tatt. Tror jeg hehe kanskje jeg har blitt så vant til dem at jeg ikke ser dem mer :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Brunetter og yngre kvinner? Trodde jo yngre, jo mindre sjanse for store strekkmerker, jeg.

Skal forklare dette flåsete:

Jo yngre man er, jo strammere hud har man. Og jo eldre man er, jo slappere hud har man.

En gravid 18 åring, har altså allerede en stram hud, som så må strekke seg masse under graviditeten.

Mens huden til en gravid, halv-skrukkete 40 åring (no offense 40åringer. Jeg er ca 40 selv, og lets face it, vi er ikke 18, selv om halv-skrukkete kanskje er å ta litt hardt i) har mistet så mye elastisitet, at graviditeten i grunnen bare glatter ut rynkene :D

Altså blir det mindre strekkmerker, jo eldre man er.

Det funker likt med arr.

Det er derfor vi alle har arr fra barndommen, mens vi sjeldnere får arr som voksne. Det skyldes ikke bare at vi oftere slår oss som barn. Den perfekte alderen å fikse puppene på, er i så måte 85...da kan man få pene struttepupper uten arr :D

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siste svar må være forklaringen på hvordan jeg har kunnet gjennomgå 4 svangerskap uten å få et eneste strekkmerke. Var 35 år da eldstemann ble født og 41 da minstebarnet kom til verden. Hadde en enorm mage på slutten av alle sv.skap, men har vel aldri hatt særlig stram hud. Noen fordeler med å ikke være fast i fisken m.a.o.

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er 25, født mitt første barn, så og si ingen strekkmerker..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg er 26 og høygravid for første gang, og har ingen merker til nå, spent på om de dukker opp. Ikke har jeg spesielt slapp hud, ei heller lyst hår.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også en del strekkmerker fra da jeg var yngre, uten at jeg har gått opp i vekt eller fått barn osv.

Synes det var helt fryktelig i beynnelsen og prøvde mye for å fjerne det. Ingen ting funket og nå har jeg bare godtatt det.

Jeg tenker rett og slett ikke på det lenger :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er brunette, ung (25) og 2 uker på vei og har allerede endelig strekkmerker på magen. Noen føler beviser sterkt at det først og fremst kan være genetisk og deretter kan alder og slikt påvirke.

Smøring av huden har hjulpet på en ting og det er kløen, så jeg har smurt når det klør. Men strekkmerkene har fortsatt å øke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er vel gjerne genetikk og indivduelt hvor mye strekmerker man får, tenker jeg. Er selv 25 og mellom- mørk blond med veldig lys hud. Kuttet meg dypt i fingeren så det måtte sys. Gikk en tid før fargen forsvant, men aner ikke hvor lang tid.

Kan man kanskje tatovere over strekkmerkene med en "hudfarge"?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk ingen strekkmerker, men er godt voksen mor.

Mamma er like mørk som meg og fikk første barnet når hun var 18. Hun fikk heller ingen.

Helt ærlig synes jeg nesten det er litt trist at jeg ikke har et eneste "bevis" for at jeg har båret frem barn, jeg vet at A ville vært fryktelig stolt hvis jeg kunne pekt på et strekkmerke og sagt at det hadde han lagd.

Men jeg hadde muligens tenkt annerledes hvis jeg hadde strekkmerker, hvem vet.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er vel gjerne genetikk og indivduelt hvor mye strekmerker man får, tenker jeg. Er selv 25 og mellom- mørk blond med veldig lys hud. Kuttet meg dypt i fingeren så det måtte sys. Gikk en tid før fargen forsvant, men aner ikke hvor lang tid.

 

Kan man kanskje tatovere over strekkmerkene med en "hudfarge"?

Eller du kan tatovere en fin tatovering over :P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Er vel gjerne genetikk og indivduelt hvor mye strekmerker man får, tenker jeg. Er selv 25 og mellom- mørk blond med veldig lys hud. Kuttet meg dypt i fingeren så det måtte sys. Gikk en tid før fargen forsvant, men aner ikke hvor lang tid.

Kan man kanskje tatovere over strekkmerkene med en "hudfarge"?

Hvorfor hudfarge når det blir hudfarge etter hvert.

Hihi fin taotvering hadde vært litt av et syn på meg. Jeg fikk mine strekkmerker rundt begge puppene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De blekner som regel, ja, men det kan ta lang tid med noen. Fikk også en del strekkmerker i ungdomsåra og selv om de begynte å blekne relativt raskt så tok det lang tid (flere år kanskje?) før de var blitt slik de er nå. Stort sett blir det vell bedre med tiden også, jeg kunne jo selvsagt tenkt meg og vært foruten, men samtidig så merker jeg at jeg bryr meg mindre og mindre om dem også, ikke bare fordi de vises mindre, men fordi man blir "vant" sikkert, eller tenker annerledes etterhvert som man blir eldre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er brunette, ung (25) og 2 uker på vei og har allerede endelig strekkmerker på magen. Noen føler beviser sterkt at det først og fremst kan være genetisk og deretter kan alder og slikt påvirke.

Smøring av huden har hjulpet på en ting og det er kløen, så jeg har smurt når det klør. Men strekkmerkene har fortsatt å øke.

litt ot, men haha to UKER på vei? Litt for tidlig å få strekkmerker da vel :P haha
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...