Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei Nemi er en welsh springer spaniel f. 15.06.13. Vi holder til utenfor Bergen Vi trener ikke aktivt med noe, men trener litt spor/søk for moro skyld, og vurderer å begynne med smeller eller ag

Nemi var 1,5 år i går. Hvor ble tiden av, hun var jo nett valpen??

Fikk endelig dratt meg på fjelltur med Nemi igjen i dag Var fortsatt MYE snø igjen i fjellet Fikk en del fine bilder da, synes jeg i alle fall Superdog

Posted Images

Skrevet

Tusen takk for video, kjempeinteressant! Så herlig hun er! :wub:

(Synd med lydredselen da.)

Her er link til blogg med filmer om Ellie sin MH, i tilfelle du er like interessert. :)

https://ellieogco.wordpress.com/2011/09/21/ellies-mh/

Har ikke hatt tid til å se før nå :) Ser det er en del forskjeller på de to ja :) Nemi fikk kommentar på MH at hun ble redd av ting, men når hun var ferdig med ting, så var hun helt ferdig med det, så det er jo greit :) Hun roer seg igjen fort heldigvis.Er også heldig med at hun er ganske rolig generelt sett, er ganske lite lyd i henne bl.a.

Herlighet så søt hun er! :wub:

Takk :)

Kommer ny post med bilder

Skrevet

Såå søt! Welshen er den eneste spanielen jeg liker, de er så himla gode :)

Takk :) Welshen var vel eneste spanielen jeg ikke likte(ut ifra bilder) :lol:

Synes de så så rar ut med lang pels på kroppen og helt kort på ørene og halsen :lol:

Synes de er fine når de er litt mer rufsete over alt da :P

Skrevet

Vakker jente og veldig koselige bilder! :D

Hvor høy og tung er hun? Synes hun så så liten og nett ut, men det kan ha noe å gjøre med at hun er i snøen :)

Skrevet

Helt nydelig :wub: må si jeg også elsker fargen, har rød og hvit selv :D

Takk :ahappy:

Gratulerer med dagen som var! Veldig fine bilder :wub:

Selv syntes jeg welshen er klart vakrest. :ahappy:

Tusen takk :)

Jeg er begynt å synes det nå :P

Vakker jente og veldig koselige bilder! :D

Hvor høy og tung er hun? Synes hun så så liten og nett ut, men det kan ha noe å gjøre med at hun er i snøen :)

Takk :) er usikker på hvor høy hun er, må virkelig få målt henne snart :icon_redface: Sist jeg m¨ålte henne fant jeg ut hun var ca 43cm, men det er en god stund siden nå. Hun er 15kg nå, men bittelitt tung, synes hun bør ligge på ca 14,5kg. Både hun og moren er litt liten for rasen tror jeg? Har ikke møtt så mange welsher utenom slekt :icon_redface:

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Har i grunn ikke skjedd så mye siden sist.. Har prøvd å komme oss litt på tur innimellom stormene og drittværet ? men litt bilder har det da blitt.. Var uten strøm fra halv 5 lørdag ettermiddag, til 22 i går.. Det var ikke så gøy.. Hadde en frossen hund under dyna da ja.. Var bare 12 grader på rommet ?

40D00D60-CF46-4805-AF16-F58B948EECFB.jpg

Det beste en kan gjøre når strømmen er borte og det er surt og kaldt, er å ligge i armkroken under dyna ?

A7054019-1A7F-4115-BC70-12B163D889D5.jpg

Hender av og til hun sitter noenlunde beint på plassen sin også!

Og å slappe av inne er det beste når stormen raser utenfor ?

FE7CD1F8-151E-4395-81BF-A98502E82B5B.jpg

B498D40C-4787-434C-856C-864FC87F1900.jpg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Fikk endelig dratt meg på fjelltur med Nemi igjen i dag :) Var fortsatt MYE snø igjen i fjellet :shocked:

Fikk en del fine bilder da, synes jeg i alle fall :icon_redface:

20150313-IMG_8161.jpg

20150313-IMG_8153.jpg

20150313-IMG_8147.jpg

20150313-IMG_8128.jpg

20150313-IMG_8127.jpg

:wub:

20150313-IMG_8098.jpg

20150313-IMG_8071.jpg

Superdog :lol:

  • Like 4
Skrevet

Så fin! Blitt litt "spaniel-frelst" jeg ;) og welshen virker som en fin rase :) Har du bakgrunn/erfaring til å si noe om forskjellen mellom welsh og engelsk?

Skrevet

Så fin! Blitt litt "spaniel-frelst" jeg ;) og welshen virker som en fin rase :) Har du bakgrunn/erfaring til å si noe om forskjellen mellom welsh og engelsk?

har ikke noe særlig erfaring nei. De engelske jeg har møtt har blitt brukt som tjeneste/agilityhunder, og welshene jeg har møtt har "bare" vært familiehunder, så vet ikke hvor mye som er rase og hva som er hva de er vant til.

Min er ekstremt kosete og generelt veldig glad i alle. Reagerer litt på enkelte lyder og skudd, men er ellers ganske trygg og stabil. De engelske jeg har møtt har ikke vært spesielt kosete med fremmede, men trener gladelig med hvem aom helst. Vet ikke om det hjalp så mye men ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...