Gå til innhold
Hundesonen.no

Nebbdyret Apriori Listopad, "Juba Baluba"


Recommended Posts

Skrevet

Loffen har blitt 9 måneder, er junior, jo! :o Håper kroppskontrollen blir litt bedre, i går smalt han inn i buken til Stina i 900 km/t, noen som gjorde at Stina endte på akutten :( Gikk heldigvis bra, men stakkars prinsessa måtte sove på det ekle sykehuset med smertepumpe over natta :/

11036085_10155336155280204_3163270528889

11043283_10155336160615204_7555042239606

21696_10155336211245204_7014722125403956

1498743_10155336212270204_49375094957665

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har kommet til Norge! Ble 6 måneder på mandag, og er en herlig liten gutt fra Yekaterinburg i Russland. Gjennomført snill og tar verden på strak arm <3

Søstra til Juba, bor i Polen

Så gøy! Hvor traff du på mams? Herregud, nå går det vel rundt i nøtta til a mor Han er en ordentlig fining, har en liten runde med spøkelser nå, normalt sett er han veeeeldig kosete Så kos

  • 2 weeks later...
Skrevet

Oida! Må ikke løpe på Stina! Går det bra med lungene hans?

Jada! :D Frisk som en fisk! :D

Juba og Dita ønsker alle en god påske! Juba skal feire påskeaften i Stockholm på Svensk Vinner, han gleder seg til å gå som en banan i ringen og til å vise fram den pelsløse flekken sin :D

13422_10155406985060204_2923540055788970

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

10472741_10155433403390204_7777030131957

Da var vi omsider hjemme igjen fra Sverige. Gikk ikke vår vei denne gang, vg med en merkelig kritikk. Snodigste dømminga jeg har sett på lenge, mye hodekløing og risting blant utstillere og tilskuere der, gitt.

Men, men. Juba gikk realtivt fint i ringen og oppførte seg som en engel på resten av turen. Sovet på hotell for første gang, noe som var veldig fint, synes han :)

  • Like 3
Skrevet

Oi, som det går for seg med løping og akuttsykemelding av samboer da..! Det hørtes voldsomt ut! Har heller ikke fått med meg hva det var med lungene hans? (Måtte jo bla tilbake i tråden for å finne noe, men mulig jeg er blind.. så bare at turen fra Helsinki til Russland tok en uke !!! det var litt sånn i overkant mye for min del tror jeg.. går det ikke an å fly?) Synes Juba er så fin, gleder meg til å se hvordan han blir når han vokser til. :wub:

Skrevet

Nydelig :wub: Enig i at hotellsengen kledde en Zoi. :wub: Jeg ønsker meg sånn når jeg er pensjonist og alle sauebøndee i mils omkrets har lagt ned drifta.

  • Like 2
Skrevet

Oi, som det går for seg med løping og akuttsykemelding av samboer da..! Det hørtes voldsomt ut! Har heller ikke fått med meg hva det var med lungene hans? (Måtte jo bla tilbake i tråden for å finne noe, men mulig jeg er blind.. så bare at turen fra Helsinki til Russland tok en uke !! det var litt sånn i overkant mye for min del tror jeg.. går det ikke an å fly?) Synes Juba er så fin, gleder meg til å se hvordan han blir når han vokser til. :wub:

Ja, det var ganske frekt! Stina er fortsatt grovt fornærma. Han fikk kennelhoste i januar, som brått ble til lungebetennelse og kollapset lunge :/ Gikk heldigvis bra, men det har satt sine spor, han henger litt etter i utviklinga, stakkar. men det går seg til :)

Oppdretter nekta å sende han med fly, det er en internasjonal flyplass i byen han kommer fra, så en flytur ville tatt 5 timer... Skulle veldig gjerne hatt han på fly fremfor en uke i transit, han hadde jo en kraftig øyebetennelse med lavt trykk i begge øynene når vi fikk han, det kunne nok vært unngått.. :/

Han er en fin fyr, altså :) Jeg har gitt opp å synes noe om noe annet enn gemytt (i går hadde han altfor stor hode i forhold til kroppen, sikkert gått over i dag :P), og det er fantastisk :)

Tar en liten gledesdans hver gang du legger ut nytt bilde av han. :D Pene gutten. :wub:

:D

10410946_10155336215930204_4298587621467

  • Like 3
Skrevet

Snakket med en oppdretter i helgen som mente at man ikke skulle se på unghunder, fordi de vokste i hytt og pine og ingenting trengte å henge sammen eller stå i stil med noe annet. Krysser fingrene for at sluttresultatet blir bra likevel! ;) Hvorfor valgte du å kjøpe helt derfra? Er planen å bruke han til noe spesielt (avl, nye linjer?) eller er det noen egenskaper hos de linjene man ikke finner i norden?

Skrevet

Snakket med en oppdretter i helgen som mente at man ikke skulle se på unghunder, fordi de vokste i hytt og pine og ingenting trengte å henge sammen eller stå i stil med noe annet. Krysser fingrene for at sluttresultatet blir bra likevel! ;) Hvorfor valgte du å kjøpe helt derfra? Er planen å bruke han til noe spesielt (avl, nye linjer?) eller er det noen egenskaper hos de linjene man ikke finner i norden?

Nei, det er ikke en periode man burde se på unghunder i, med mindre man vil ha grå hår :P Han var veldig, veldig fin ved 5 måneder, er de fine da, så blir de som regel det som voksne også.

Helt tilfeldig at det ble Jubings, vi skulle egentlig ikke ha flere før til sommeren. Men så så vi et bilde av en liten tass med en god front og overlinje, "spring of ribs" , godt pigment og DM-fri, og var i grunn solgt :P

Han kommer fra et veldig jevnt kull og foreldrene er selektert etter bruksegenskaper. Jeg synes også gemyttet på de russiske hundene ofte er bedre enn på de nordiske (banner i kirka nå), så vi tok en råsjangs, rett og slett.

Planen er i grunn lc og utstilling, så får vi se om han er noe avle på. Han har en del ved seg som begynner å bli sjeldent på de nordiske linjene, så det blir spennende å se hvordan han utvikler seg.

  • Like 1
Skrevet

Oppdretter har beholdt to søsken, de tok lisens lørdag og ble BIR og BIM i sin første nasjonale lc-prøve søndag. Søster i Polen løper også veldig bra på trening :)

10649982_982074131825257_346911271801681

  • Like 3
Skrevet

Åh.. og så med så mye farger da! :) Virker jo veldig lovende for lille (?) Jubaluba dette da!

Ja, ble nesten hele regnbuen i det kullet :) Juba er fortsatt liten, bikker han 80 cm som voksen blir jeg overraska (og glad ;)), men ja, veldig lovende med så flinke søsken :)

10357259_818938908138781_364385088536337

Juba plager berner-bebis:

10447668_835001586532513_759881886311615

10584000_848995881799750_638339701849917

  • Like 2
Skrevet

Nomminnomminnommin!! :wub: Noe så skjønt! Det siste bildet der altså, det gikk rett i hjerterota... <3

:) Bra, da sender jeg det til tante i kveld, han har nemlig gravd opp hagen og gnagd hull på nye sofaen, trivlig med besøk! ;P

  • Like 1
Skrevet

Hahaha!! :D Smelter nok helt hun da, og da har det jo ikke noe å si mer! :wub: Men det har jeg faktisk lurt litt på i det siste; hvordan er det egentlig med graving, er de helt ram, eller er det valpefakter, eller..?

  • Like 1
Skrevet

Hahaha! :D Smelter nok helt hun da, og da har det jo ikke noe å si mer! :wub:  Men det har jeg faktisk lurt litt på i det siste; hvordan er det egentlig med graving, er de helt ram, eller er det valpefakter, eller..? 

Whippetene mine er i alle fall helt dust på det når de kommer på det.. Heldigvis ikke så ofte!

Men jeg har opplevd å måtte feks grave frem genseren min igjen fra blomsterbedet :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Whippetene mine er i alle fall helt dust på det når de kommer på det.. Heldigvis ikke så ofte!

Men jeg har opplevd å måtte feks grave frem genseren min igjen fra blomsterbedet :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

:lol:

Jeg kan le nå, frem til jeg eventuelt må grave frem min egen genser..

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...