Gå til innhold
Hundesonen.no

pensko, heler til bred fot, nettbutikk


Recommended Posts

Skrevet

Jeg blir gæ'ærn altså. Jeg trenger pumps eller ankelstøvletter som er litt bredere enn vanlig. Finner fine sko på nett, men gidder ikke bestille 1 par, betale masse toll og piss, i tilfellet jeg må sende de tilbake. Det må jo finnes noen vettuge nordmenn som selger sånt på nett, eller i Trondheim ? Noen som vet? :P Såkalte "wide fit" sko. Hjelp. Jeg vil ikke ha mere vondt i bena når jeg går i pensko :cry:

Skrevet

Jeg blir gæ'ærn altså. Jeg trenger pumps eller ankelstøvletter som er litt bredere enn vanlig. Finner fine sko på nett, men gidder ikke bestille 1 par, betale masse toll og piss, i tilfellet jeg må sende de tilbake. Det må jo finnes noen vettuge nordmenn som selger sånt på nett, eller i Trondheim ? Noen som vet? :P Såkalte "wide fit" sko. Hjelp. Jeg vil ikke ha mere vondt i bena når jeg går i pensko :cry:

Det er ikke "wide fit", men jeg fant nettopp et par som ihvertfall satt bedre på meg enn noen andre jeg har prøvd tidligere, og jeg har ganske bred fot. De er prøvd og kjøpt i butikk i Trondheim så da kan du jo evt prøve dem :)http://www.skoringen.no/tamaris-1-1-22420-23.aspx skoringen på city lade bla.

Skrevet

Det er ikke "wide fit", men jeg fant nettopp et par som ihvertfall satt bedre på meg enn noen andre jeg har prøvd tidligere, og jeg har ganske bred fot. De er prøvd og kjøpt i butikk i Trondheim så da kan du jo evt prøve dem :)http://www.skoringen.no/tamaris-1-1-22420-23.aspx skoringen på city lade bla.

Disse skal jeg prøve!

@Krutsi Du får for forslaget, men gosjameg, skoene skal jo være litt pene da :P;) Jeg ser mer etter slike sko jeg;

image1xl_zps3d10da86.jpg

image4xl_zps41306ef9.jpg

  • Like 1
Skrevet

Disse skal jeg prøve!

@Krutsi Du får for forslaget, men gosjameg, skoene skal jo være litt pene da :P;) Jeg ser mer etter slike sko jeg;

image1xl_zps3d10da86.jpg

image4xl_zps41306ef9.jpg

Sorry, men jeg ser for meg at du kommer i selskapkjole og disse:

t%C3%B8fler%20klaveness3.jpg:D:P

  • Like 1
Skrevet

Haha :P har ikke funnet noen i butikk enda altså, men jeg må vel lete litt mer. Er ikke alltid jeg husker det når jeg først er i sentrale strøk :P

Skrevet

Sjekk ut Gabor. :) Fås kjøpt i helt vanlige skoforretninger, og sikkert en del på nettet også. En del av modellene er nok mer konete enn glam, men gode, enkle pumps og skoletter har de. :) Jeg har bred fot og det er haugevis av pensko jeg bare kan drite i å prøve på foten engang. Men jeg har tre par pensko fra Gabor og de sitter veldig godt på foten og er av ordentlig god kvalitet. Kan gå med de i evigheter uten å få vondt i føttene.

Mamma mener alltid at jeg skal se etter sko hos Simon Petersen i Ravnkloa. De har mye utvalg i litt andre - og bredere - modeller enn det kjedebutikkene har. Jeg finner riktignok aldri noe der, for det er vel helst for en litt annen aldersgruppe enn min. Men det kan være verdt å titte innom om du skal ha et par enkle, svarte pumps for eksempel.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...