Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her kan vi skravle og spørre om crufts - hvem skal, hvor skal dere bo, hvordan reiser dere osv.

Jeg har første spørsmål, tenkte meg over, og har ikke vært i Birmingham før. Er det lett og komme seg rundt i Birmingham (til og fra arenaen), dvs hvor stort er det, bør man bo så-så nærme. Hvilke hoteller anbefaler dere som har vært der -er det noen hoteller som frarådes? Ser ikke ut som mange tilbyr direkteflygning til Birmingham, så da er det vel lettest med tog fra London?

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Skrevet

Kan også ta tog fra Manchester, det tar en 2-3 timer mener jeg å huske. Vi vurderer om vi skal dra dit, og ta noen dager i Manchester først, sammen med briten som bor hos oss (:

Skrevet

Arenaen er rett ved flyplassen, så jeg har booket et hotell på flyplassen som også har gratis shuttle buss til arenaen.

Går lite direkte fly fra Oslo men reiser med FlyBE onsdag til søndag og bor på IBIS hotell. Har bodd på kjeden før og er fornøyd så :)

Skrevet

Jeg har så lyst til og reise,men kun for å kikke/shoppe :P Men må få med meg noen først fordi jeg kan ikke reise alene i slike store byer jeg roter meg jo bort i Oslo til og med :P :P

Skrevet

Jeg har så lyst til og reise,men kun for å kikke/shoppe :P Men må få med meg noen først fordi jeg kan ikke reise alene i slike store byer jeg roter meg jo bort i Oslo til og med :P :P

Jeg og T reiser iallefall onsdag til søndag :) shopping ferie og crufts ferie :)

Skrevet

Arenaen er rett ved flyplassen, så jeg har booket et hotell på flyplassen som også har gratis shuttle buss til arenaen.

Går lite direkte fly fra Oslo men reiser med FlyBE onsdag til søndag og bor på IBIS hotell. Har bodd på kjeden før og er fornøyd så :)

Ibis er greit i tyskland iallefall, aldri prøvd i england.

Går direktefly med SAS fra Arlanda og København til birmingham. Ganske ny rute, faktisk :)

Skrevet

Ibis er greit i tyskland iallefall, aldri prøvd i england.

Går direktefly med SAS fra Arlanda og København til birmingham. Ganske ny rute, faktisk :)

det er ikke direkte fra NORGE :aww: *vrang*

jeg sjekket SAS først men jeg nekter seriøst å bli med på bingo lotto tur som jeg var sist hvor jeg løp frankfurt terminalen rundt. Eneste selskap jeg fant direkte mellom OSL og birmingham var flybe :hmm:

Landet på gate 56 elns.. skulle til 57.. ble kjørt i buss til terminal 2... gjennom passkontroll... sikkerhetskontroll og LØP til neste terminal og til gaten og den lukket seg bak oss og alle lurte på hvem duster som kom så sent :aww: kunne ta på gateveggen når jeg landet da :aww:

  • Like 1
Skrevet

det er ikke direkte fra NORGE :aww: *vrang*

jeg sjekket SAS først men jeg nekter seriøst å bli med på bingo lotto tur som jeg var sist hvor jeg løp frankfurt terminalen rundt. Eneste selskap jeg fant direkte mellom OSL og birmingham var flybe :hmm:

Landet på gate 56 elns.. skulle til 57.. ble kjørt i buss til terminal 2... gjennom passkontroll... sikkerhetskontroll og LØP til neste terminal og til gaten og den lukket seg bak oss og alle lurte på hvem duster som kom så sent :aww: kunne ta på gateveggen når jeg landet da :aww:

LOL jo altså, nå mente jeg det som rent informativt. det var ikke ment for å vrange mot det du skreiv. folk måkke føle at en quote bare er for å plukke på feil eller detaljer :P

Frankfurt er hakket større enn terminal 5 på arlanda, skjønner du ble gående litt hit og dit altså :P Ørtogførti forskjellige terminaler og gjerne sikkerhetskontroller/passkontroller mellom de. Samme gjelder munchen. Kommer aldri til å tilgi den flyplassen etter at heisene stod så jeg ikke fikk baggasjetralla med meg til andre etasje under et terminalbytte. Og hadde de bagasjetraller i den andre terminalen? Nope. Så der måtte man slite på 2-3 bagger og poser + hundebagg + hundevalp i endeløse ganger :P Nuvel. Det var en opplevelse :D

Guest Michellus
Skrevet

Ååå jegviljegviljegvil!! Tenk så deilig å shoppe bikkjeutstyr, besøke familien i nabobyen og se på alle aktivitetene rundt omkring ringene.

Skrevet

Jeg har veldig lyst - og mine sponsorer (aka mor og far) er veldig gira på det, faktisk.

Plutten fikk jo stud book number i sommer, så hadde vært litt morsomt å dra :) Dommern har visstnok gitt pappsen hans RCC også, så ikke helt galt... Tenke litt :)

Skrevet

Dere som kan dette, er det vannvittig knotete å reise med hund? Hvordan gjør man evt. det enklest mulig (og helt litt lovlig :P ) fra Bergen?

Med bil tar det litt tid - men fryktelig mye vanskeligere enn til feks Danmark er det jo virkelig ikke :)

Forstod det som om fergen fra Danmark ble nedlagt i september, dessverre :(

Skrevet

Da ser det ut til at jeg muligens får tatt turen, er dog avhengig av at det int. championatet til Bajaz blir registrert innen en mnd.

Har vært der før uten hund og ble ikke kjempeimponert, men det er jo endel år siden, samt at det nå blir en venninnetur i samme slengen :)

Skrevet

Jeg var på Crufts for noen år siden og vi bodde på ett veldig fint hotell (Marriott) kanskje 10/15 minutter unna der hvor Crufs var.

Det var ikke noe problem å komme seg dit med taxi og vi tok fly til London og tog til Birmingham, noe som også var veldig koselig :)

Kunne godt tenke meg å dra dit flere ganger. Blir nok ikke neste år da..

  • Like 1
Skrevet

Fra Bergen tar jeg fly til Amsterdam, og finner transport til Hoek of Holland( Rotterdam) hvor jeg tar båten over til harwich. Det er muligheter for leiebiler både i Holland og England, og såvidt jeg husker er det ikke så altfor gale å kjøre til Birmingham fra Harwich. Det går også tog. :)

  • 3 months later...
Skrevet

Nå er det ikke lenge igjen! :)

Jeg skal følge med her hjemmefra. Jobber alle dagene unntatt søndag, men håper på å få sett litt før/etter jobb også!

Skrevet

Hadde glemt at det var nå jeg...

Litt opptatt av å følge med på polardistans... Har virkelig sansen for det løpet og har lyst til å delta selv en gang, men om det blir mulig får tiden vise

  • Like 1
Skrevet

For min del blir det ikke crufts i år allikevel.. Vil ikke dra alene, og begge venninnene mine som skulle være med trakk seg. Prøver igjen til neste år.

Skrevet

Det ble visst ikke tur på oss heller i år :(

Så vi blir følgende iherdig med på nett, som vanlig. Jeg finner like mye hver gang den ene eldre herremannen av en kommentator uttaler 'biTch', hohoho, barnslige meg :lol::aww:

Jeg har likt oppsettet deres tidligere med livedekning, eventuelt se det seinere. Morsomt å se litt raser, masse hunder, også liker jeg veldig godt å se både agility og flyball! Lydigheten er bare kjedsommelig og 'enkel', så den blir nedprioritert med unntak av raselydigheten :)

Skrevet

Hadde jeg visst at den møkkabikkja skulle få så mye kropp og pels pr d.d hadde jeg selvfølgelig meldt på. Pappa hadde tom sagt ja til å sponse turen.... fml...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...