Gå til innhold
Hundesonen.no

CRUFTS 2015 - alt mulig


Teserere
 Share

Recommended Posts

Her kan vi skravle og spørre om crufts - hvem skal, hvor skal dere bo, hvordan reiser dere osv.

Jeg har første spørsmål, tenkte meg over, og har ikke vært i Birmingham før. Er det lett og komme seg rundt i Birmingham (til og fra arenaen), dvs hvor stort er det, bør man bo så-så nærme. Hvilke hoteller anbefaler dere som har vært der -er det noen hoteller som frarådes? Ser ikke ut som mange tilbyr direkteflygning til Birmingham, så da er det vel lettest med tog fra London?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Arenaen er rett ved flyplassen, så jeg har booket et hotell på flyplassen som også har gratis shuttle buss til arenaen.

Går lite direkte fly fra Oslo men reiser med FlyBE onsdag til søndag og bor på IBIS hotell. Har bodd på kjeden før og er fornøyd så :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har så lyst til og reise,men kun for å kikke/shoppe :P Men må få med meg noen først fordi jeg kan ikke reise alene i slike store byer jeg roter meg jo bort i Oslo til og med :P :P

Jeg og T reiser iallefall onsdag til søndag :) shopping ferie og crufts ferie :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arenaen er rett ved flyplassen, så jeg har booket et hotell på flyplassen som også har gratis shuttle buss til arenaen.

Går lite direkte fly fra Oslo men reiser med FlyBE onsdag til søndag og bor på IBIS hotell. Har bodd på kjeden før og er fornøyd så :)

Ibis er greit i tyskland iallefall, aldri prøvd i england.

Går direktefly med SAS fra Arlanda og København til birmingham. Ganske ny rute, faktisk :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ibis er greit i tyskland iallefall, aldri prøvd i england.

Går direktefly med SAS fra Arlanda og København til birmingham. Ganske ny rute, faktisk :)

det er ikke direkte fra NORGE :aww: *vrang*

jeg sjekket SAS først men jeg nekter seriøst å bli med på bingo lotto tur som jeg var sist hvor jeg løp frankfurt terminalen rundt. Eneste selskap jeg fant direkte mellom OSL og birmingham var flybe :hmm:

Landet på gate 56 elns.. skulle til 57.. ble kjørt i buss til terminal 2... gjennom passkontroll... sikkerhetskontroll og LØP til neste terminal og til gaten og den lukket seg bak oss og alle lurte på hvem duster som kom så sent :aww: kunne ta på gateveggen når jeg landet da :aww:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

det er ikke direkte fra NORGE :aww: *vrang*

jeg sjekket SAS først men jeg nekter seriøst å bli med på bingo lotto tur som jeg var sist hvor jeg løp frankfurt terminalen rundt. Eneste selskap jeg fant direkte mellom OSL og birmingham var flybe :hmm:

Landet på gate 56 elns.. skulle til 57.. ble kjørt i buss til terminal 2... gjennom passkontroll... sikkerhetskontroll og LØP til neste terminal og til gaten og den lukket seg bak oss og alle lurte på hvem duster som kom så sent :aww: kunne ta på gateveggen når jeg landet da :aww:

LOL jo altså, nå mente jeg det som rent informativt. det var ikke ment for å vrange mot det du skreiv. folk måkke føle at en quote bare er for å plukke på feil eller detaljer :P

Frankfurt er hakket større enn terminal 5 på arlanda, skjønner du ble gående litt hit og dit altså :P Ørtogførti forskjellige terminaler og gjerne sikkerhetskontroller/passkontroller mellom de. Samme gjelder munchen. Kommer aldri til å tilgi den flyplassen etter at heisene stod så jeg ikke fikk baggasjetralla med meg til andre etasje under et terminalbytte. Og hadde de bagasjetraller i den andre terminalen? Nope. Så der måtte man slite på 2-3 bagger og poser + hundebagg + hundevalp i endeløse ganger :P Nuvel. Det var en opplevelse :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har veldig lyst - og mine sponsorer (aka mor og far) er veldig gira på det, faktisk.

Plutten fikk jo stud book number i sommer, så hadde vært litt morsomt å dra :) Dommern har visstnok gitt pappsen hans RCC også, så ikke helt galt... Tenke litt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som kan dette, er det vannvittig knotete å reise med hund? Hvordan gjør man evt. det enklest mulig (og helt litt lovlig :P ) fra Bergen?

Med bil tar det litt tid - men fryktelig mye vanskeligere enn til feks Danmark er det jo virkelig ikke :)

Forstod det som om fergen fra Danmark ble nedlagt i september, dessverre :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da ser det ut til at jeg muligens får tatt turen, er dog avhengig av at det int. championatet til Bajaz blir registrert innen en mnd.

Har vært der før uten hund og ble ikke kjempeimponert, men det er jo endel år siden, samt at det nå blir en venninnetur i samme slengen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var på Crufts for noen år siden og vi bodde på ett veldig fint hotell (Marriott) kanskje 10/15 minutter unna der hvor Crufs var.

Det var ikke noe problem å komme seg dit med taxi og vi tok fly til London og tog til Birmingham, noe som også var veldig koselig :)

Kunne godt tenke meg å dra dit flere ganger. Blir nok ikke neste år da..

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fra Bergen tar jeg fly til Amsterdam, og finner transport til Hoek of Holland( Rotterdam) hvor jeg tar båten over til harwich. Det er muligheter for leiebiler både i Holland og England, og såvidt jeg husker er det ikke så altfor gale å kjøre til Birmingham fra Harwich. Det går også tog. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Det ble visst ikke tur på oss heller i år :(

Så vi blir følgende iherdig med på nett, som vanlig. Jeg finner like mye hver gang den ene eldre herremannen av en kommentator uttaler 'biTch', hohoho, barnslige meg :lol::aww:

Jeg har likt oppsettet deres tidligere med livedekning, eventuelt se det seinere. Morsomt å se litt raser, masse hunder, også liker jeg veldig godt å se både agility og flyball! Lydigheten er bare kjedsommelig og 'enkel', så den blir nedprioritert med unntak av raselydigheten :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...