Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg vært på diverse sofa butikker og prøvesittet alle sofaene og fellesnevnerne er vel at alle er lave i ryggen og stive og vonde...........

Jeg har en tidafors sofa (ikea) og vil gjerne bytte til hjørnesofa varianten men da blir den akkurat for nærme peisen vår :hmm:

Så jeg trenger en hjørnesofa som er ca 250 cm.... og høy og god... hjelp?

Skrevet

Jeg har en fra bohus, som heter sits, kommer i masse ulike utgaver, masse ulike stoff osv. også kan man velge mellom mjuk og mer fast utgave.

Jeg har den mjuke, som er helt tullete behagelig å sitte i, fordi den har dun i putene. Men det gjør jo også at den blir litt slapp når man reiser seg opp, da må putene "fluffes" opp for at den skal se nyflidd ut. Så det er egentlig argumentet for å velge den faste. Men den mjuke er vilt god å sitte i, og enda bedre å sove middag i :)

  • Like 1
Skrevet

Vi skulle også ha tidafors (den er knallgod) men hjørnevarianten var akkurat for stor her også :(

Vi endte opp med en fra skeidar, ikke lave seter, men ikke så høye som tidafors. Den er god å sitte i. Vi var også å prøvesatt masse, og ikke lett å finne en god, da nesten alle har utrolig lav rygg... Prøvde å finne den på skeidar nå, men fant den ikke dessverre. Det var tilbudssofa, så sikkert noe som har gått ut da.

Jeg skjønner ikke hvorfor det er så populært med lav rygg?

Guest Michellus
Skrevet

Du har jo Ektorp serien fra IKEA da som etter min mening er dritgod å sitte i for rygg og ræv, men den er kanskje for lav i ryggen igjen? :)

Skrevet

Vi skulle også ha tidafors (den er knallgod) men hjørnevarianten var akkurat for stor her også :(

 

Vi endte opp med en fra skeidar, ikke lave seter, men ikke så høye som tidafors. Den er god å sitte i. Vi var også å prøvesatt masse, og ikke lett å finne en god, da nesten alle har utrolig lav rygg... Prøvde å finne den på skeidar nå, men fant den ikke dessverre. Det var tilbudssofa, så sikkert noe som har gått ut da.

 

Jeg skjønner ikke hvorfor det er så populært med lav rygg?

Nymotens skvip! Forstår ikke folk at andre har dårlig nakke? :-P og gubben bare liker det comfy :-P
Skrevet

Du har jo Ektorp serien fra IKEA da som etter min mening er dritgod å sitte i for rygg og ræv, men den er kanskje for lav i ryggen igjen? :)

Signerer også denne, og den kommer i mange varianter. Veldig fornøyd med mine, og jeg har hatt flere opp igjennom åra.
Skrevet

Signerer også denne, og den kommer i mange varianter. Veldig fornøyd med mine, og jeg har hatt flere opp igjennom åra.

Du har jo Ektorp serien fra IKEA da som etter min mening er dritgod å sitte i for rygg og ræv, men den er kanskje for lav i ryggen igjen? :)

Enig med Ektorp! Kjekt å kunne vaske trekket og eventuelt bytte trekket hvis man blir lei. God å sitte i. Finnes i både hjørnesofa, vanlig og med sjeselong. Alle er gode å sitte i :D

  • Like 1
Skrevet

Kan ikke hjelpe for jeg er på sofa nr to etter å ha kjøpt den første for ca 28 år siden :P

Skrevet

Jeg har kjøpt min sofa på loppemarked, kan være verdt et forsøk om du ikke finner noe i butikkene. Evt. Finn, eller facebook. Om du vil ha ny sofa synes jeg fagmøbler og bolia har mye fint. Lykke til! :)

  • Like 1
Skrevet

A-møbler har (hadde?) masse fint. Jeg er knallfornøyd med vår, men den er nok altfor stor etter hva dere er ute etter. Kjøpte den for tre år siden-ish, og da hadde de hvertfall stort utvalg.

  • Like 1
Skrevet

På møbelringen hadde de noen sofaer man kunne kjøpe med nakkestøtter til, om det er et alternativ. Så ikke såå nøye på det, så kan ikke gi deg no navn. Men den vi prøvde var veeeldig god å sitte i hvertfall.

Skrevet

Må du prøve sitte først? Hvis ikke ville jeg sjekket ut Trademax de har masse fint! Både brodern og jeg har sofa der i fra! Er kjempe fornøyd. :)

Har også fra trademax, ett år gammel og klar for utskiftning :P
Skrevet

 

Klage da vel? De har 5 års garanti leser jeg på siden :)

Allerede fått tilbake deler av kjøpesummen pga mangler ved levering :P men kan alltids prøve og se hva som skjer
Skrevet

Åå? hva som feiler den? :) Ikke jeg fått med meg, hehe.. :P

ihjelsittet :P hehe

Knirker, detter fra hverandre, kjennes ut som noen har lagt på samme plass i sofaen 10 år i strekk osv :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...