Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eg kan melde at eg har kjøpt kapsler og pakka dei inn! Skal ut seinare i dag og hente pingvinmaskin!

Hm. Selve kaffemaskinene bruker å være billige, men pr kapsel er det dyrt. 3-4kr pr kapsel/kopp. Med dine kriterier ville jeg nok gått for en maskin som kvernet kaffebønnene og lagde kaffen i en o

Nespresso er den eneste kapsel-kaffen for meg! Du kan lage stor og liten kopp. Men har du en stor termos går det noen kapsler da.

Posted Images

Skrevet

Eg legg inn eit lite pluss for dolce gusto. Einaste grunnen er fordi eg ikkje drikk kaffi, men te. Dei har kapslar på chai latte og andre gode te/kakao som eg likar godt. Mannen i huset seier også at kaffien er god. I tillegg er tilgangen til kapslar enkel. Dei fleste butikkar sel dei, til og med europris!

Resten av familia mi sverger til Nespresso, og naboen sverger til maskin som kverner bønnene for deg. Eg ville reist ein stad dei sel slike maskiner å prøvesmakt, dersom du har anledning til det /likar kaffi sjølv :P

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Digger Tassimoen min. Må være evergood kapsler. Den blinker tidvis som ei diskokule, men om det ikke er vannlampa som lyser så funker den. Enkel å justere styrken på kaffen også.

Kakaoen smaker høgg.

Skrevet

Eg fann masse DGkapslar på Rema, til og med på tilbud, så det var like før eg hamstra men klarte å la vere. Tipper eg hamnar på DG. Og så falt eg litt for ideen til @Ingvild, så eg kan kanskje prøve å skaffe ein vannkokar og sånn kaffesiledings i tillegg? (Kva heiter kaffesiledings?) Vannkokar har me heller ikkje. Om eg då legg på ei (lita) flaske instantcoffee så får han tre variantar til jul, då blir han sikkert glad, hæ? :D Finst det te med kaffesmak? Sjokolade? Eg må jo ta den heilt ut om eg først byrjar med ei kaffeinspirert jul.

Skrevet

Postet bilde

Her er min Dolce Gusto. Den lager alt fra svart kaffe i alle mulige varianter, til kakao og iste. 

Her er vinterens favoritt:

Postet bilde

Er det kaffe på bildet eller noe annet godt? :)
Skrevet

Den som heiter Chocochino er fri for kaffi, i tillegg har du jo moccha viss du likar litt kaffismak. Nesquik fins også, men den er ikkje så veldig fyldig kakao..

Skrevet

Den som heiter Chocochino er fri for kaffi, i tillegg har du jo moccha viss du likar litt kaffismak. Nesquik fins også, men den er ikkje så veldig fyldig kakao..

Nesquik blir faktisk ganske god om man har i en liten dæsj med melk :) Holder litt lengre enn chocochino, siden man kun trenger en kapsel for nesquik.

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes ikke den smaker kaffe. Liker verken kaffe, mokka osv, men denne liker jeg. Veldig mektig, da.

Jeg liker ikke kaffe og baileys hvertfall :/
Skrevet

Æsj håpte det var noe godt uten kaffe :P

de har en som er bare kakao (2 kapsler for å lage det til, så blir latterlig dyrt i lengden) som er veldig god. Vil du ha med karamell sirup bruker de å selge kaffesmaksiruper på kaffebarer :) Funker fint i kakao også ;)

  • Like 1
Skrevet

Er det kaffe på bildet eller noe annet godt? :)

Ække kaffe, detta :icon_confused: Det smaker kakao med masse smelta mashmellows i :hyper:

Jeg liker kaffe og jeg liker kakao, men ikke sammen! Hadde det vært kaffe i denne, hadde jeg ikke likt det!

  • Like 1
Skrevet

Ække kaffe, detta :icon_confused: Det smaker kakao med masse smelta mashmellows i :hyper:

Jeg liker kaffe og jeg liker kakao, men ikke sammen! Hadde det vært kaffe i denne, hadde jeg ikke likt det!

Kanskje jeg blander den med en fra tassimo som heter omtrent det samme :P Er så mye rart til disse kapselmaskinene at jeg går litt i surr :D

  • Like 1
Skrevet

Kanskje jeg blander den med en fra tassimo som heter omtrent det samme :P Er så mye rart til disse kapselmaskinene at jeg går litt i surr :D

Tassimo har en som heter creme brulee, kanskje den du tenker på?

Jeg har tassimomaskin, tror jeg må bytte den ut til dolce gusto! :P

Skrevet

Tassimo har en som heter creme brulee, kanskje den du tenker på?

Jeg har tassimomaskin, tror jeg må bytte den ut til dolce gusto! :P

Nei, den smaker nettop creme brulee :D

Holder med deg i å bytte til dolce gusto (eller supplere med ;) ) Den er egentlig en mye greiere maskin..

Skrevet

Tilbud på kaffebrygger fra Bodum på Kitchn (149kr, førpris 499)

@plutte

Det dukker opp alt for mange alternativer no. :D Takk for tips! :notere:

Kommer aldri til å klare å vente til jul med å gi bonden maskina. :lol:

Haha, det tenkte eg og i går då eg stod og nesten kjøpte. Dei har jo maskiner overalt!=!!! Hadde handlerunde og var innom Wallendal, Ica, Coop, Europris og Rema. ALLE HADDE MASKINER! Men eg klarte å la vere. Sjølv om den adventskalenderideen ikkje var så dum. :D

Guest Kåre Lise
Skrevet

2 kapsler. En med sjokolade og en med deilig, hvit guffe!

Ha ha sånn det funker ja, sku hjelpe ei venninne med ny maskin, vi skjønte lite når det ble enten eller.. Det burde stå på etiketten..

Skrevet

Ha ha sånn det funker ja, sku hjelpe ei venninne med ny maskin, vi skjønte lite når det ble enten eller.. Det burde stå på etiketten..

Står på boksen ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...