Gå til innhold
Hundesonen.no

Carmelita og Bob sine valper, papillonlykke


bea
 Share

Recommended Posts

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mandag 27 oktober fødte CarmeLita 5 friske fine papillonvalper. 3 jenter og 2 gutter. Valpene spiser og vokser godt. De er livskraftige og spenstige. Alle har kule flekker på rygge..De ser nesten ut

Valpene er 16 dager og legger godt på seg. Mamma Carmalita tålmodig og flink så valpene er gode og mette og rene og pene. og vi har annonse på finn http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finn

Takk Renate A. Jeg har ikke bestemt meg om jeg skal beholde en.. men på en annen side..hvordan kan jeg la være? Pappaen til dette kullet er halvbroren til min andre papillon.. Så i såfall blir det ei

Takk takk Lola Stine og Toril..

Lola valpene er vel ca like tunge som 2 uker gamle dalmatinervalper... Tror de veoer fra 750 til 1050 gram nå.. 6,5 uker gamle.

Så definitivt mindre enn man får inntrykk av på bildet..trolig.. Men alikel har de jo blitt så store og fine og ikke minst aktive og i full freeeeees.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor har jeg ikke sett denne tråden før? Vil så gjerne ha en papillon med tiden, men jeg er redd jeg kommer til å sammenlikne med Tinka. Går det an å få en så herlig hund til, egentlig? Men nydelige er de :wub:

JA! Det går! Med tiden har minien min blitt en helt fantastisk hund. Ikke fordi hun er lydighetstrent eller fordi hun vinner på utstilling. Hun gjør ingen av delene. Men fordi hun er en så vanvittig fin og god sjel som har krøpet langt, langt inn i hjerterota til mamma'n sin :wub::D Papilloner er visst sånn!

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1000 takk Maria Ida Bones og Tecup..

Vakkert sagt Maria.. Sånn er det virkelig med papillon..

Og Ida.. så fantastisk at du har hatt en perfekt papillon og bestevenn i Tinka <3

Akkurat nå har valpene full fest i stua.. Hopper og spretter.. Drasser rundt på leker... Fribryter med hverandre og min gjenglemte sokk. Og innimellom springer de rundt som små tullinger og tester ut fart og brems.. så de slår kollbøtte.. reiser seg opp og rister seg litt og går videre som om ingen ting har hendt. og jeg sitter bare å gliser ;D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk Malamutten.. Det er så moro å se dem vokse opp.

Papillon og Phalene er jo så og si det samme.

Skjønt en phaleneoppdretter sa til meg at phalener ofte er roligere og ikke fult så aktiv som en papillon.

Hun sier også at har sett det på phalener med papillon i linjene

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønt en phaleneoppdretter sa til meg at phalener ofte er roligere og ikke fult så aktiv som en papillon.

Hun sier også at har sett det på phalener med papillon i linjene 

Det tror jeg jammen ikke noe på :P Det er jo samme rase. Men at det er forskjell på linjer tror jeg såvisst!

Håper du finner supre hjem til alle sammen :) En papillon er en vanvittig god hjertevenn som tar liten plass fysisk, men veldig stor plass med sin personlighet og ellers. Lekne, glade, nære og vakre :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor har jeg ikke sett denne tråden før? Vil så gjerne ha en papillon med tiden, men jeg er redd jeg kommer til å sammenlikne med Tinka. Går det an å få en så herlig hund til, egentlig? Men nydelige er de :wub:

Jeg har tenkt det samme, men en dag kommer det nok en maskot i hus :) Det er skikkelig kule hunder!

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mamma CarmeLita har bronsemerke i LP.. trent i agility..og i spesialsøk... Hun(vi) er med (trening og test) i en PhD studie på spesialsøk.. CarmeLita er helt RÅ.. Hun er kjempe arbeidsvillig og lett å motivere med lek..

Jeg har jo også halvsøstera til pappan (samme mor) til dette kullet.. Min TriAna er N uch og har bronsemerke i Agility og er også super på spesialsøk.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er valpene registrert gjennom "min side" hos NKK og jeg har fått id-merkingsskjema med navnene på. Da er det bare å bestille time på Eiker Dyreklinikk til "valpepakka".. Eiker tar 661 pr valp (inkl pass og ikke bare helsekort).. Nærmeste klinikk tar 1200 ,- pr valp.. Så her er det også penger å spare.

Navnene er:

Pixie Blixyztar

Trixie Blixy

Dixie Blixyz

Flax Blix

Hernrix Blixzon

Samtidig søker jeg om kennelnavnet BLIXYZTAR (fikk ikke den berømte fingeren ut før kullet kom)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så bra sagt SandyEyeCandy.. takk..

Synes du rørte noen av mine tanker/følelser bak ;D

Litt stjernestøv, bling bling, magi.. blinkende stjerner osv osv

Og litt torden og lyn :D (Blixter och dunder..och magiska under).. og en god dose humor :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Blondie.. Skikkelig luring det ja :D

Valpene er 11 uker.. og det er FULL FART og med mange påfunn.

De er glade og aktive og uredde.

Jeg har 1 gutt og 1 jente igjen til salgs.

Flax Blixy

IMG_75792.jpg

Dixie Blixyz

IMG_75812.jpgIMG_7593.jpgIMG_75942.jpg

Pixie Blixyztar

IMG_75852.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Tusen takk Th3a..

Jeg har fortsatt valper som leter etter gode hjem..

Jeg synes det er skrekkelig vanskelig.. og har avvist flere.. fordi jeg ikke tror jeg har hund som passer.

Jeg ønsker aktive hjem.. som kanskje vil trene LP AG rally eller annet..

Her er mamman på "jobb".. Etter lang pause er vi tilbake på spesialsøk trening. Luktdiskriminering flervalg.

https://www.youtube.com/watch?v=yuWH315aV5k

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tok bilder i dag, med tanke på dagboken, og innså at det ikke er noe nytt å melde, utover ny frisyre. Spanielørene måtte vike i varmen. Nyfrisert Edeward i solnedgang   
    • Når du ber om en øvelse eller tar en strafferunde så belønner du bjeffingen med at det skjer noe. Så det beste er at det ikke skjer noe. Hva med å prøve konsekvent time-out i bilen? Eller lær å bjeffe på kommando og stoppe å bjeffe på kommando. Om du ber han om å slutte å bjeffe så husk å tell til tre før du belønner, ellers belønner du for tidlig at han er stille og han kan ta det som belønning for bjeff. 
    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...