Gå til innhold
Hundesonen.no

Puddifoot's Neville Longbottom -miniature bull terrier


Recommended Posts

Skrevet

nyydelig valp! Gratulerer og masse med lykke til, satser på at det kommer mangefine bilder :)

OT:

Garp: Jeg vet de selger hurtta i de fargene i finland, når jeg var der for tt år siden stod jeg i valget mellom vinrød og den turkise nemlig :P trodde de nye fargene kom snart men som sagt, dette er over ett år siden.

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Storkosa seg på sin fyrste tur på campingen

Puddifoot's Neville Longbottom er ein miniature bull terrier hannhund født den 6/7-14 i Finland hjå kennel puddifoot. Han er etter Fi Ee Lv Ch Axtom Terra Ms Betty Boop "Myrtti" & Multi Ch C.I.B S

Elsker å væra i strandkanten ? Poserer på ein parkbenk, mens han studerer livet i sentrum ein lørdagskveld.

Skrevet

Sover han sånn?? Noe så utrolig søtt!

Over til dekkenet. Hvis har du fått tak i det dekkenet?

Ja, han satt å kikka på meg å så sovna han slik ❤️ Fyrste gong som eg har sett. Dekkenet kjøpte eg under oppholdet i Finland når eg henta han ☺️ Det eg hadde med var allerede begynt å bli kort, så kikka etter nytt der sidan billigere, og kjekt shoppe litt i heimlandet hand, og i tillegg hadde dei jo denne fargen!

Å hjelpe meg, så usannsynlig nydelig :wub::wub:

Takk, han er nydelig!

Hehe, typisk "nose plant" :P

Hehe fyrste gongen eg har sett han har sovna slik, men sett det på bull terrier bilder før

nyydelig valp! Gratulerer og masse med lykke til, satser på at det kommer mangefine bilder :)

OT:

Garp: Jeg vet de selger hurtta i de fargene i finland, når jeg var der for tt år siden stod jeg i valget mellom vinrød og den turkise nemlig :P trodde de nye fargene kom snart men som sagt, dette er over ett år siden.

Takker! Skal prøve å oppdatere ofte, blir mest mobilbilder ettersom er den som er med på tur Dekkenet er kjøpt i Finland ja, forrige veke

Skrevet

Det første bilde i siste post! :lol: :lol: :lol::wub:

Ja det er eit herlig bilde! Det ansiktsutrykket

(Prøvde å ha det som profilbilde her, men kom opp at det var for stort).

Skrevet

Noen bilder frå dei siste dagane :)

Neville furter, leikeplassen hans er borte vekk i flaumen. Han gjekk ut til vatn til magen før han gav opp ?

imagejpg1_zps8b73b91b.jpg

Han såg opp til han her :)

imagejpg2_zps8b636abd.jpg

På besøk :)

imagejpg5_zpsfefa1ebc.jpg

Elendig bilde, men litt morsomt så tar det med imagejpg6_zps1c44c21b.jpg

Eg bruker no photobucket, men syns det er litt styr då eg har bildene på mobilen og bruker kun ipad til hundesonen. Om eg linker til facebook bilder (på ipad) kjem det då opp lenke til min facebook, med kommentarene under bildet osv? Eller kun bildet?

Skrevet

Gå inn på bildeforumet her,øvers er det en tråd der jeg viser hvordan man legger bilder inn her. Hvisker også hvordan man kopierer fra Facebook uten å linke til siden din eller noe. Tråden heter : Bilder av hvordan man legger inn bilder på hundesonen eller noe sånt.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Stakkars lille tannløs :lol: Søtingen :)

Går ikke an å bli stort søtere enn det der :wub::wub:

Han er så usannsynlig søt :wub:

Så nydelig! :wub:

Tusen takk alle! Veldig kjekt å lese koselige kommentarer om sjarmøren min ?

I går gjekk me tur med to bernere, her bilde frå når me var på stranda :)

imagejpg1_zps2d3fe13c.jpg

  • Like 1
Skrevet

Tur i regnværet før væterinær time for vaksine og helsesjekk ;) Han med dekken, og eg med eh, lilla bæsjepose på hovudet ☺️Funka fint hehe ?

imagejpg1_zps15ac2b2d.jpg

imagejpg2_zps915fff9c.jpg

imagejpg3_zpsb718cf50.jpg

  • Like 2
Skrevet

I dag har me vært ein tur til Bergen, me tok tog att og fram, kjekt å venne han til det, han var veldig flink, heimturen sov han heile vegen etter ein dag med mykje inntrykk :) Han sjarmerte både store og små :)

imagejpg1_zps48dbbcb9.jpg

imagejpg2_zps43e90b2b.jpg

imagejpg3_zpsf5e0ccb4.jpg

imagejpg4_zpsdfad8d92.jpg

imagejpg5_zps244577d0.jpg

imagejpg6_zps4f0551ed.jpg

  • Like 4
Skrevet

Hvem blir ikke sjarmert av små bullegutter liksom :wub:

Han er jo supersøt :wub:

Snuskerusk! :wub: Nydelig bullegutt!

Takk for fine ord om Sjarmtrollet ;)

I dag kom fyrste snøen hans. Han fulgte og etter ein flokk ender ;)

imagejpg2_zpsb897510f.jpg

imagejpg1_zps34ef5c80.jpg

imagejpg3_zpsf2db4380.jpg

imagejpg4_zpsab6b40bf.jpg

  • Like 1
Skrevet

Tenkte jeg skulle skrive her etter jeg traff dere på onsdag og nå kom jeg endelig på det.

FOR en herlig valp. Så lykkelig og søt og snill. Rett og slett kjempeskjønn! Jeg synes forøvrig han kler navnet Neville utrolig godt. Han er en Nilus på bilder men var en skikkelig Neville i virkeligheten :D

Skrevet

Så fin med råååsa!<3

Ja ikkje sant, eg syns han kledde denne rosafargen veldig godt ;)

Tenkte jeg skulle skrive her etter jeg traff dere på onsdag og nå kom jeg endelig på det.

FOR en herlig valp. Så lykkelig og søt og snill. Rett og slett kjempeskjønn! Jeg synes forøvrig han kler navnet Neville utrolig godt. Han er en Nilus på bilder men var en skikkelig Neville i virkeligheten :D

Så kjekt at du fekk so godt inntrykk av han, han er virkelig ein herlig liten bulle ;) Ja han kler navnet veldig godt, er me som har litt problemer med å uttale det, kun derfor navnebytte er til vurdering, han blir enten å beholde det, eller så blir det noko heilt anna, sidan han er meir ein Neville enn Nilus er egentlig det alternativet ikkje aktuelt lenger ;)

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...