Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tror familien min kunne dratt god nytte av et kurs om hunders atferd og språk. Husker selv jeg har vært på et par stykker og fått fine aha-opplevelser. Nå føler jeg at jeg har ramlet helt ut av hundeverdenen, så jeg leter litt i blinde.

Kan noen hjelpe meg å finne noe sånt, helst på østlandet? Vi bor i Vestfold :) .

Skrevet

Å, dere er en måned for sent! Arne Aarrestad (Siddis hundeskole, 100%-positiv-bøkene) hadde språkkurs for Canis i Hønefoss første helgen i oktober. Jeg hadde utrolig lyst til å være med selv, men dessverre ikke anledning.

Lundqvist har også et bra språkseminar (de som har hjulpet oss mest med Kovu), men man må da ha vært gjennom teordelen deres på grunnkurs først. Noe som forsåvidt absolutt er verdt det.

http://www.lundqvist-hundeskole.no/sprakseminar

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet ikke om det er aktuelt, jeg tenkte å gi dem det i julegave. :D Tenkte noe som enten er kun teoretisk (jeg var på ett med film, veldig nyttig!) eller som observatør mest :) .

Skrevet

Jeg vet ikke om det er aktuelt, jeg tenkte å gi dem det i julegave. :D Tenkte noe som enten er kun teoretisk (jeg var på ett med film, veldig nyttig!) eller som observatør mest :) .

Det er jo fint mulig å delta på grunnkurs-teorien og deretter observatør på språkseminaret. Men ja, skjønner absolutt at en helg med sammenhengende kurs er enklere.

Skrevet

Ja.. men jeg tror ikke det hadde vært noe problem hvis det var nærmere. Det må fungere med at de rekker å komme hjem fra jobb osv også! :) Ser jo ut som et veldig interessant kurs. Lurer på om det kanskje var de som hadde det ene foredraget jeg var på. Vi fikk hvertfall se masse hilsevideoer fra et sånt type kurs!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...