Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tror familien min kunne dratt god nytte av et kurs om hunders atferd og språk. Husker selv jeg har vært på et par stykker og fått fine aha-opplevelser. Nå føler jeg at jeg har ramlet helt ut av hundeverdenen, så jeg leter litt i blinde.

Kan noen hjelpe meg å finne noe sånt, helst på østlandet? Vi bor i Vestfold :) .

Skrevet

Å, dere er en måned for sent! Arne Aarrestad (Siddis hundeskole, 100%-positiv-bøkene) hadde språkkurs for Canis i Hønefoss første helgen i oktober. Jeg hadde utrolig lyst til å være med selv, men dessverre ikke anledning.

Lundqvist har også et bra språkseminar (de som har hjulpet oss mest med Kovu), men man må da ha vært gjennom teordelen deres på grunnkurs først. Noe som forsåvidt absolutt er verdt det.

http://www.lundqvist-hundeskole.no/sprakseminar

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet ikke om det er aktuelt, jeg tenkte å gi dem det i julegave. :D Tenkte noe som enten er kun teoretisk (jeg var på ett med film, veldig nyttig!) eller som observatør mest :) .

Skrevet

Jeg vet ikke om det er aktuelt, jeg tenkte å gi dem det i julegave. :D Tenkte noe som enten er kun teoretisk (jeg var på ett med film, veldig nyttig!) eller som observatør mest :) .

Det er jo fint mulig å delta på grunnkurs-teorien og deretter observatør på språkseminaret. Men ja, skjønner absolutt at en helg med sammenhengende kurs er enklere.

Skrevet

Ja.. men jeg tror ikke det hadde vært noe problem hvis det var nærmere. Det må fungere med at de rekker å komme hjem fra jobb osv også! :) Ser jo ut som et veldig interessant kurs. Lurer på om det kanskje var de som hadde det ene foredraget jeg var på. Vi fikk hvertfall se masse hilsevideoer fra et sånt type kurs!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...