Gå til innhold
Hundesonen.no

Planlagt DeepEyes kull VI


Recommended Posts

Skrevet

Ny uke med nye muligheter :P

Blodprøve tatt og sendt i dag. Så håper jeg ikke den også blir borte i posten.Har jeg ikke fått svar Kl.13.30 i morgen henger jeg på tlf for å få svar og begynne melde den savnet. :lol:

  • Svar 212
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skal hun ikke føde snart?

Det ER lukrativt å være oppdretter!!!!!!

If you liked it, then you should have put a ring on it...

Skrevet

Svaret på prøven i går var 30. Så da er det inn å inseminere i dag. Flink Talli som gjør det på min fri dag :D

Skrevet

Svaret på blodprøven fra i går kom tidligere i dag og den viste perfekte forhold i dag for inseminasjon. Så kl.16.30 troppet vi opp på klinikken i Oslo og fikk inseminert Talli. Hun var da på verdien 30. Utifra atferd så hadde jeg nok dratt å parret henne i går om jeg skulle dratt til en hannhund :)

Insemineringen gikk uten dramatikk, og raskt og greit. Spermen var av god kvalitet, men jeg valgte bruke 4 strå til en inseminasjon ettersom jeg bare er ute etter denne ene parringen. Det skulle være helt rett dag og mente det ikke var nødvendig med flere inseminasjoner.

Ett strå eksploderte under tining, men det betyr at det fins fortsatt ett sted mellom 2-4 parringer i frysen på NVH (9 strå).

Så nå er det bare til å krysse fingrene.

Da forventes det valper uke 11-12 forhåpentlivis!

Talli møter Jasper for første gang "He is such a cool guy" :lol:

10930520_10155075578525072_1656596956770

Lete etter de rette stråene

10931194_10155075578595072_8669912116676

Tror egentlig Talli ble litt skuffet over at dette var resutlatet, hun som prøvde sjekke opp katten til naboen før i dag isteden for å jage :lol:

10933947_10155075578640072_8439013227798

Skrevet

Haha, tipper det var en skuffet Talli :lol: Men gratulerer med vellykket date med strå :)

Har det noen gang skjedd at de har inseminert feil strå? Begynte å tenke på det, men går utifra at de har gode rutiner :)

Skrevet

Haha, tipper det var en skuffet Talli :lol: Men gratulerer med vellykket date med strå :)

Har det noen gang skjedd at de har inseminert feil strå? Begynte å tenke på det, men går utifra at de har gode rutiner :)

Papirene mine var funnet fram før jeg kom, og beholderen. Så gikk han endel fram og tilbake for å dobbelt sjekke merking mot papirer. Vil tro han har opparbeidet seg rutiner opp igjennom årene :)

Skrevet

Tror egentlig Talli ble litt skuffet over at dette var resutlatet, hun som prøvde sjekke opp katten til naboen før i dag isteden for å jage :lol:

10933947_10155075578640072_8439013227798

:lol:

Du vet bikkja er klar når... :P

Krysser fingrene for et passelig antall miniTallibaner! :ahappy:

Skrevet

:lol:

Du vet bikkja er klar når... :P

Krysser fingrene for et passelig antall miniTallibaner! :ahappy:

:lol: nei hadde ikke inntrykket av at det var vanskelig på henne akkurat. Men i det han skulle begynne dytte det inn så begynte hun logre litt vel intenst med halen så Anette måtte komme holde halen hennes :P

Skrevet

Gøy å være med, nå får vi krysse fingrene :D

Tenk å være med på utroskap da tsk tsk :P

(Lani har jo hatt seg med Jasper :lol: )

  • Like 1
Skrevet

Tenk å være med på utroskap da tsk tsk :P

(Lani har jo hatt seg med Jasper :lol: )

If you liked it, then you should have put a ring on it...

:P

  • Like 5
Skrevet

Åh glemte legge inn dag 1 bilde :P

10351607_10155076203740072_5030264191042

Jeg vet, hun ser ikke så bra ut på bilde :lol:

Skrevet

Og imens vi venter:

Jasper sin 1 år gamle sønn som har blitt AUCH (poengsystem der nede, hvor bra det er kan diskuteres :P )

Liker det jeg ser, bra bein lengde, moderat (fett er ett annet tema :lol: ) og god høyde.

10417811_10152992900512389_3574160999924

(han er forøvrig Lani sin sønn også)

Skrevet

Vi venter og venter.... Skulle satt henne her for da går det fortere :lol: gikk i en svisj på Arya :P

Jeg VET! Det har ikke gått en uke en gang :gaah:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...