Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff i Sandefjord ?


Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Meldte meg inn her for å høre om det er noen som vet om det finnes Hundetreff her i Sandafjord ala det de har i Tønsberg ?
Leste om det treffet i TB.no i dag

Har en myndetispe på 11 mnd som trenger sosialisering.
Hun er litt propell når hun møter andre, så det blir mye hopp og sprett og fart ;)
Men hun snill som dagen er lang og roer seg fort


Jeg kan stort sett gå på turer når som helst på dag/ettermiddag uansett ukedag .

Hadde vært koselig å gå tur sammen med andre :)

Skrevet

Jeg har en brautete 15mnd som gjerne skulle omgått fremmede hunder i kontrollerte omgivelser som feks båndtur med litt ilagt trening, lydighet, passering osv ;)

Vi hører til i Stokke, men tar gjerne turen om noen hiver seg med. Gamle militærbasen på Torp er et forslag :)

Skrevet

Hei.

Det høres jo ut som ett godt forslag :)

Hun her er ikke akkurat så lydig, men det kan jo være hun lærer noe en eller annen gang ;)
Så jeg går aldri løs med henne for å si det sånn..for da ser jeg nok ikke mer til henne på en stund.


Nå har jeg ikke bil denne uka, men fra neste uke er bilen på plass igjen :)

Skrevet

Her må jeg følge med, har en 5 mnd gammel tispe valp som trenger sosialisering og gjerne litt trening med andre rundt :D Passer det slenger jeg meg nok på!

  • 2 months later...
Skrevet

Så flott da! Er det mest trening dere holder på med eller tur, lek/sosialisering? Vi trenger mer trening med hunder/forstyrrelser evt passering, og helst ikke lek og hilsing (i første omgang iallefall). Hvor bruker dere å møtes?

Skrevet

Vi blir muligens med om det ikke er nå denne uken :P Jeg er for både tur og trening (trenger å jobbe en del med minste frøkna og forstyrrelser, så håper folket tar seg tid framover) :flowers:

Skrevet

Så bra at det er mange som henger seg på! Det hadde vært flott om vi hadde fått til å møtes kontinuerlig framover. Så ja, jeg og håper det er flere som setter av tid til trening, aktivitet eller lek og morro. Men jeg har ikke fått greie på hvor folk har brukt å møtes tidligere?

Skrevet

Det har vell ikke vært noe sonis-treff/-trening/-tur her i området, såvidt jeg har fått med meg.

Hjertelig velkommen til Melsom/Melsomvik, innhegnet treningsbane, runderingsskog (for de som ønsker) og gode traktor-/hesteveier for tur tilgjengelig :flowers:

  • Like 1
Skrevet

Det har vell ikke vært noe sonis-treff/-trening/-tur her i området, såvidt jeg har fått med meg.

Hjertelig velkommen til Melsom/Melsomvik, innhegnet treningsbane, runderingsskog (for de som ønsker) og gode traktor-/hesteveier for tur tilgjengelig :flowers:

Høres bra ut :D! Vi er med :D!

Skrevet

Jeg drister meg til å anbefale at vi bare går tur første gang slik at man får observert litt hunder og eiere (selv om de fleste av oss har møttes tidligere), eventuelt hiver inn litt trening på veien. Så tar vi turen i innhegninga for trening neste runde? :)

Forslag til møtesteder:
- Melsom videregående skole - parkering ved stallene, bare å holde høyre når man kjører av til skolen/Melsom Mølle. Busstoppet heter Melsom skole.
- Melsomvik småbåthavn - parkering ved småbåthavna eller i innkjørselen vår (:P), kjører mot Solnes inn bak Shell i rundkjøringa. Busstoppene heter fra Melsomvik(dog er det et 100m lengre ned, rett ved Shell-stasjonen)(fra Stokke) eller Åsly (fra Tønsberg).

Jeg bor rett ved havna og går på videregåendeskolen, så er høvelig lokalkjent om noen ikke finner frem og er lett mottakelig på mobil!

Førstkommende lørdag, søndag? Nårtid? :flowers:

Skrevet

Om det er noen vi kan sitte på med ? ;)

Vi må få den derre lille rosa plastbrikka snart, altså :ike:

Vi kan hente på togstasjonen i Stokke, om det trengs! Hvis ikke så går bussen rett forbi, dog må du bytte på veien.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...