Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er liksom litt forskjell på dårlig Vær her sørpå versus nordpå har jeg forstått , så jeg er litt usikker på hva jeg synes...

Man skal jo liksom høre instruktøren også.

Det er et godt poeng. Jeg er oppvokst ved Trondheimsfjorden, hvor det er nokså vennlig klima ift hva det kan være nordpå. Like fullt syns jeg aldri det blir ordentlig uvær her i Oslo-området. En sjelden gang blåser det, men det er jo bare friskt... Så «dårlig vær» er et relativt begrep ja.

Skrevet

Ja når en nordlending bekymrer seg for dårlig vær, ja da er det meldt så dårlig vær av vi østlendinger ville ha murt oss inne med pledd og peis, og i hvert fall IKKE dratt på kurs!

  • Like 3
Skrevet

Hehehehe måtte le litt Margrete :P Det er faktisk helt sant.

Det er meldt skikkelig dårlig vær. Jeg er ikke så pysete av meg, men nå ser jeg ikke så mye frem til helga. Det er vinden som er verst. Kan ikke bruke telt, paraplyer eller noe som helst. Jeg er spent på hvordan kurset blir lagt opp nå. Å kjøre som normalt tror jeg ikke går. Særlig når man både har mynder og valper med :P flire.

Skrevet

4 plussgrader, storm i vindkastene og øsregn er virkelig utrivelig!!
Alt går, men jeg hadde nok hatt regntøy og varme klær til hundene + klesskift :) Og varm tørr bil.

  • Like 1
Skrevet

Da var kurset overstått. Det gikk veldig bra. Vi er noen tøffinger. Både folk og hunder! Det var utrolig fælt vær, sånn type stiv kuling og masse regn hele jækla dagen. Jeg hadde fleecedekken og regndekken på Nitro, og masse pølsebiter. Han jobbet bra hele tiden. Ingen antydning til sutring eller ubehag. Og godt humør på alle. Teori innomhus innimellom, så vi fikk i oss varmen.

Så ja, det går bra å ha kurs i dårlig vær. Man må bare ta noen forhåndsregler. :)

post-41-0-44186900-1411930227_thumb.jpg

  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...