Gå til innhold
Hundesonen.no

Rosettsamling


Sasha&Kiara
 Share

Recommended Posts

Vet vi har en, men fant den ikke.

Og sist gang den var oppe, hadde jeg EN BIR valp med BIG3valp rosett. :P Det var det jeg hadde å skryte av. Hehe. Men det var veldig stort for meg den gang. :P

Men nå har jeg jo fått flere. :D

Jeg er så "barnslig" at jeg elsker rosetter enda. :P Tror aldri jeg går lei egentlig, hehe.

945931_10152277379047352_298604332605884

10418965_10152277379137352_5010923917422

Santos sine. :D Slutta å kjøpe CK etter han ble NUCH, da fikk jeg ikke lov mere. :P

10389619_10152277500802352_6329443557304

10690046_10152277500862352_8510066292778

Cajsa sine. :D

Hun er jo bare 11mnd og vært på 9 utstillinger som junior, hvor hun har fått CK på 8 av de, og ikke minst plukka 4 BIM. :D Det er krystatus, hehe. :D

Også er det Sasha, Kiara og Bamse sine. :P Men altså jeg leter etter plass. :P Men de har ikke plukka så voldsomt som de to andre her. :P

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:) Bra det ikke bare er meg som er "barnslig" i så måte.
Jeg måtte til og med ha med den lille pokalen man får for 25,- på NKK og jeg.
Men, blir bare med CERT-rosettene, og en og annen Excellent om de er fine.
Mine henger bare etterhverandre på en snor, i rekkefølge som utstillingene har vært. Pluss i trappegangen har jeg de fineste da. Men, kunne tenkt meg å gjort noe mer ut av det, men har så dårlig fantasi :P

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Stilig! :D Jeg synes rosetter er stilig selv jeg! Henger opp på veggen fordi jeg synes det er kjekt å kunne småskryte litt av hva de har oppnådd.

2014-09-22172412_zpsf85b2458.jpg

Derfor er det veldig kjedelig at dette er den eneste de noen gang har "vunnet" :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:) Bra det ikke bare er meg som er "barnslig" i så måte.

Jeg måtte til og med ha med den lille pokalen man får for 25,- på NKK og jeg.

Men, blir bare med CERT-rosettene, og en og annen Excellent om de er fine.

Mine henger bare etterhverandre på en snor, i rekkefølge som utstillingene har vært. Pluss i trappegangen har jeg de fineste da. Men, kunne tenkt meg å gjort noe mer ut av det, men har så dårlig fantasi :P

Ja mine har hengt på en snor lenge, men det tar så stor plass. Hehe. Og jeg begynte å slite med veggplassen for Santos sine. Så da kjøpte jeg "tyggis" på bokhandlen, til 40kr. :P Og klistra de opp med det. Vips så ble det så mye mer plass. :D

Har 4 rosetter i stuen, det er 2stk BIS rosetter og 2 "årets valp" rosetter fra klubben, hehe. :)

Stilig! :D Jeg synes rosetter er stilig selv jeg! Henger opp på veggen fordi jeg synes det er kjekt å kunne småskryte litt av hva de har oppnådd.

2014-09-22%2017.24.12.jpg?_subject_uid=1

Derfor er det veldig kjedelig at dette er den eneste de noen gang har "vunnet" :P

Får ikke opp bilde.

*skuffa*... Trodde det sto rottesamling :P var veldig spent på den!

HAHA, ja det hadde vært noe. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Trenger bare en hylle eg :P Har heldigvis ikke mer, setter litt mer pris på premier som kan brukes eller spises opp :)

Jeg og. Alle pokaler blir kasta. Glass går bare inn i skapet hvis de ser ok ut :P Jeg blir veldig glad når jeg får litt skikkelige ting. Leker og godbiter er veldig greit. For er også greit om det er ett "vanlig" skikkelig for. Sist jeg fikk forpremie var det Köbers, det ligger i skapet og blir kasta om ingen vil ha det. Men så har jeg en gang fått en flott salatbolle i glass, to ganger bodum-termokopper og gavekort på hundemassasje. Det er ålreite ting å få syns jeg :)

Rosetter er koslig når man får dem, men de betyr ingen ting for meg når jeg kommer hjem :P Noen har blitt borte og noen ligger i en skuff. Tror jeg :P Den jeg fikk i går ligger på spisebordet og blir lekt med av en katt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har nylig overtatt eierskap av en hund jeg har passet endel før. Den kan standard kommandoer som «sitt, ligg, kom, osv». Hjemme lystrer han stort sett, men med en gang jeg tar på ham turselen/når vi er på tur er det som han lukker ørene. Han lystrer innimellom, men ikke på samme måte som hjemme. Jeg har prøvd med positiv feedback og snacks for å trene når vi er ute også. Har sjekket selen om den er vond, og latt ham gå med den inne for å sjekke om han oppfører seg annerledes hjemme med den på, men da lystrer han som vanlig og oppfører seg som normalt.    Det virker for meg som det utelukkende er turen/tanken på tur som gjør at han ikke lystrer. Han er ikke superbegeistret for selen, men elsker å gå tur og virker som han kunne gått tur hele dagen om han fikk lov.   Lang spørsmål, men jeg lurer på om noen har vært i samme situasjon eller har noen gode tips?
    • Vi er en familie på 4 som har vurdert å skaffe hund lenge, og nå føler vi oss klare for ansvaret. Vi har falt for de små spisshundrasene japansk spisshund og kleinspitz, og vil gjerne høre deres erfaringer om disse. Vi er på jakt etter en liten, omgjengelig familiehund som både kan være med på tur i allslags vær og kose seg inne. Vi tenker at et medium aktivitetsnivå og ikke altfor krevende pelsstell hadde vært fint.   Vi ferierer en del på båt om sommeren og hunden må derfor vennes til båtlivet. Jeg har lurt litt på om det kan være krevende med spisshund på båt, siden de kan bjeffe en del? Når man ligger i havn er det jo mange andre båter og folk rundt overalt, og jeg bekymrer meg for om det kan bli slitsomt hvis hunden skal varsle hver gang den ser en fremmed. Vil gjerne ha synspunkter på dette. 
    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...