Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp på kontoret


Lykketroll
 Share

Recommended Posts

Hei!

Jeg er så heldig at jeg kan ta med valpen på kontoret, og det går forsåvidt greit. Hun er 4 mnd og blir litt oppmerksomhetssyk av og til, men det må jeg vel bare regne med :)

Jeg lurer på om noen har tips til hvordan jeg etter hvert kan lære valpen at vi er på jobb og skal slappe av/vente til det er tid for tur eller gå hjem? Eller er dette slikt som går seg til av seg selv?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke alt en trenger å trene på, noe skjønner de av eksempelet du setter. ;) Om du gir henne tur før dere kommer inn og gir henne en plass som er hennes (jeg har brukt en filt hjemmefra og hatt den nære føttene mine sånn at jeg har kunnet stryke og klappe på dem), vil det neppe gå lenge før hun både velger og skjønner at kontoret er rolig-sted.

I tillegg er det super sosialisering for valpen når det kommer folk innom, og ikke minst veldig greit å trene på å være aleine når du henter kaffe, kopierer litt, er på do osv. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De lærer det etterhvert, det eneste du må passe på er å legge tilrette for at hunden skal forstå hva som skjer. Luft godt før jobb å gi minimalt med oppmerksomhet inne, slik at hun ikke får masse forventninger til at det skal hende masse gøy på jobb. La henne kjede seg litt rett å slett. Samme med andre folk som evt kommer innom, ikke la alle hilse på å kose eller leke med valpen hver gang, slik at valpetr også lærer seg å være rolig og behersket når det kommer og går andre mennesker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjør som både Sandy og Malamuten sier :) Gi henne mindre oppmerksomhet så hun skjønner at hun må slappe av.

Jeg ville også hatt henne i sele og bundet henne fast i feks kontorbordet. Da lærer hun seg at hun ikke får lov til å hilse på alle som kommer inn. Hvis du får kunder/kolleger til å ignorere henne noen ganger, men lar henne hilse (etter en vær så god-kommando), så lærer hun seg at det ikke er så kult at mennesker kommer inn :) Da vil hun nok til slutt bare ligge å sove/slappe av.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har med valpen min på jobb, han er 10 uker og har hittil vært med 4 dager på jobb.

Jobber som vernepleier så derfor er jeg ikke på kontoret alltid så han ligger derfor i buret sitt, og der føler han seg trygg og avslappet.

Har gått tur før jobb og tisseturer mens jeg er på jobb. Han får også bli med på gåturer med brukere vi har der, og får gå litt løs i personal leiligheten, ellers så må han ligge i buret. Når han er i buret gir jeg han null oppmerksomhet, og da legger han seg for å slappe av/sove med en gang. Funker veldig greit! Får også trent han på å være alene siden jeg er ute små turer fra han hele tiden.

Veldig kjekt å kunne ha med valpen på jobb :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg bytta, så jeg har ikke lenger plass til sofa. Jentene er avspist med filter på gulvet når de er med, og ikke kommer det så mange på besøk lenger heller. De synes den nye jobben min er bare dritt. :D

du burde gå til bossen å kreve nytt kontor, jentene må ha sofa! Mener det er grunn nok, hihi
Lenke til kommentar
Del på andre sider

jentene burde klage til fagforeningen! Tenk å ikke få sofa!!

De så oppriktig betutta ut første gang de var med og skjønte at de var forvist til gulvet. :lol:

For meg har det å ha med valp og hund på kontoret vært helt supert. Både pga de treningsaspektene jeg nevnte tidligere, men også fordi de kan lære seg litt sjølkontroll. Mine går feks ikke ned fra sofaen før studenten eller kollegaen signaliserer at h*n er interessert i det, og mang en veiledning har blitt hjulpet på vei av en kontaktsøkende og inderlig Imouto (det er hun som ligger og koser på alle bildene) som bare sitter der ved føttene deres og lar dem dele ting mens de koser sakte med fleecepelsen hennes. :heart:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjør som både Sandy og Malamuten sier :) Gi henne mindre oppmerksomhet så hun skjønner at hun må slappe av.

Jeg ville også hatt henne i sele og bundet henne fast i feks kontorbordet. Da lærer hun seg at hun ikke får lov til å hilse på alle som kommer inn. Hvis du får kunder/kolleger til å ignorere henne noen ganger, men lar henne hilse (etter en vær så god-kommando), så lærer hun seg at det ikke er så kult at mennesker kommer inn :) Da vil hun nok til slutt bare ligge å sove/slappe av.

Lurt! Har tenkt på det en stund, men på tide å gjøre alvor av det. Hun kan sove lenge, men når hun er våken, trakker hun rundt og leter etter noe å lage trøbbel med :/

Supert å ha med hund på kontoret ja! (iallefall når vi har fått på plass kontor-reglene)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...