Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

er det noen andre her som skriver dikt og bøker her ?. Jeg holder på å skrive ei bok akkurat nå. Drømmen er å få utgitt en bok, hvem vet kanskje en gang i fremtiden blir denne drømmen oppfylt :P. Er det noen andre her som skriver som vil dele ?

Skrevet

Nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei

- Utdrag fra haikusamlingen "Avkreftende fraseringer" av Tommy Kristiansen

Jeg skriver sjeldent dikt altså, men det er en sjanger jeg gjerne kunne tenke meg å lære. Skriver jo ofte tekster til sanger, og det hadde hjulpet meg ganske mye å kunne skrive dikt av effektivitetsgrunner.

Skriver skjønnlitteratur da. Kommer nok ikke til å bli gitt ut noen gang, for jeg gir meg som regel etter en del sider for å starte på noe nytt... Anyways, det må da være vanskelig å få gitt ut diktsamlinger? Det er vel ikke akkurat det helt store på markedet?

  • Like 4
Skrevet

Jeg har tanker om å skrive, i hovedsak sakprosa (idéhistorie, populærvitenskap), men det ligger noen år frem i tid enda, og om noen er interessert i det jeg vil skrive vil gjenstå å se (det gjenstår vel også å se om jeg faktisk klarer å skrive noe jeg vil sende fra meg). Jeg skriver og har publisert kortere tekster for tidsskrift o.l.

Skrevet

Nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei

- Utdrag fra haikusamlingen "Avkreftende fraseringer" av Tommy Kristiansen

Jeg skriver sjeldent dikt altså, men det er en sjanger jeg gjerne kunne tenke meg å lære. Skriver jo ofte tekster til sanger, og det hadde hjulpet meg ganske mye å kunne skrive dikt av effektivitetsgrunner.

Skriver skjønnlitteratur da. Kommer nok ikke til å bli gitt ut noen gang, for jeg gir meg som regel etter en del sider for å starte på noe nytt... Anyways, det må da være vanskelig å få gitt ut diktsamlinger? Det er vel ikke akkurat det helt store på markedet?

jeg skriver ikke dikt akkurat nå, men jeg skriver en bok i sjangeren eventyr/fantasi. Derimot er det første gang jeg har skrevet i denne sjangeren. En jeg kjenner har sagt at det er det beste jeg har skrevet så langt. Jeg holder meg som regel i sjangeren grøsser/thriller da, men spennende å prøve noe nytt. Jeg prøvde å gi ut en dikt samling, men fikk vite av forlaget at de var for følsomme. De skrev også at de gledet seg til å høre i fra meg igjen :P. lol. Hvem vet kanskje jeg får gi ut en bok en gang . Jeg har aldri gitt ut noe til nå, men håper jo at drømmen blir oppfylt. Uansett så har jeg skrevet noe som betyr noe for meg .

Skrevet

Når jeg var liten var drømmen å bli forfatter. Husker spesielt i 4. og 5. klasse satt jeg heller inne i friminuttene og skrev små grøsserhistorier. Senere har jeg vel senket ambisjonene endel, og tror aldri jeg kunne skrevet en roman. Rett og slett fordi jeg ikke har gode ideer til bøker, og jeg er så utrolig kresen på bøker selv at jeg tror ikke jeg noensinne ville klart å tilfredsstille mine egne krav.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Har skrevet dikt og noveller i flere år. Drømmer om å gi ut bok en gang, men aner ikke hva slags bok det skal være :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...