Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

er det noen andre her som skriver dikt og bøker her ?. Jeg holder på å skrive ei bok akkurat nå. Drømmen er å få utgitt en bok, hvem vet kanskje en gang i fremtiden blir denne drømmen oppfylt :P. Er det noen andre her som skriver som vil dele ?

Skrevet

Nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei

- Utdrag fra haikusamlingen "Avkreftende fraseringer" av Tommy Kristiansen

Jeg skriver sjeldent dikt altså, men det er en sjanger jeg gjerne kunne tenke meg å lære. Skriver jo ofte tekster til sanger, og det hadde hjulpet meg ganske mye å kunne skrive dikt av effektivitetsgrunner.

Skriver skjønnlitteratur da. Kommer nok ikke til å bli gitt ut noen gang, for jeg gir meg som regel etter en del sider for å starte på noe nytt... Anyways, det må da være vanskelig å få gitt ut diktsamlinger? Det er vel ikke akkurat det helt store på markedet?

  • Like 4
Skrevet

Jeg har tanker om å skrive, i hovedsak sakprosa (idéhistorie, populærvitenskap), men det ligger noen år frem i tid enda, og om noen er interessert i det jeg vil skrive vil gjenstå å se (det gjenstår vel også å se om jeg faktisk klarer å skrive noe jeg vil sende fra meg). Jeg skriver og har publisert kortere tekster for tidsskrift o.l.

Skrevet

Nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei nei nei

Nei nei nei nei nei

- Utdrag fra haikusamlingen "Avkreftende fraseringer" av Tommy Kristiansen

Jeg skriver sjeldent dikt altså, men det er en sjanger jeg gjerne kunne tenke meg å lære. Skriver jo ofte tekster til sanger, og det hadde hjulpet meg ganske mye å kunne skrive dikt av effektivitetsgrunner.

Skriver skjønnlitteratur da. Kommer nok ikke til å bli gitt ut noen gang, for jeg gir meg som regel etter en del sider for å starte på noe nytt... Anyways, det må da være vanskelig å få gitt ut diktsamlinger? Det er vel ikke akkurat det helt store på markedet?

jeg skriver ikke dikt akkurat nå, men jeg skriver en bok i sjangeren eventyr/fantasi. Derimot er det første gang jeg har skrevet i denne sjangeren. En jeg kjenner har sagt at det er det beste jeg har skrevet så langt. Jeg holder meg som regel i sjangeren grøsser/thriller da, men spennende å prøve noe nytt. Jeg prøvde å gi ut en dikt samling, men fikk vite av forlaget at de var for følsomme. De skrev også at de gledet seg til å høre i fra meg igjen :P. lol. Hvem vet kanskje jeg får gi ut en bok en gang . Jeg har aldri gitt ut noe til nå, men håper jo at drømmen blir oppfylt. Uansett så har jeg skrevet noe som betyr noe for meg .

Skrevet

Når jeg var liten var drømmen å bli forfatter. Husker spesielt i 4. og 5. klasse satt jeg heller inne i friminuttene og skrev små grøsserhistorier. Senere har jeg vel senket ambisjonene endel, og tror aldri jeg kunne skrevet en roman. Rett og slett fordi jeg ikke har gode ideer til bøker, og jeg er så utrolig kresen på bøker selv at jeg tror ikke jeg noensinne ville klart å tilfredsstille mine egne krav.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Har skrevet dikt og noveller i flere år. Drømmer om å gi ut bok en gang, men aner ikke hva slags bok det skal være :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...