Gå til innhold
Hundesonen.no

Hesteutstyrs butikk Oslo og omeng


Recommended Posts

Skrevet

Ønsker tips om butikker som selger heste- og rideutstyr i Oslo og omeng, gjerne med godt/stort utvalg. Løwenborg og XXL i sentrum har jeg oversikt over. Det var en Horze-butikk på Ryen, men den er stengt (flyttet?) om jeg ikke tar feil? Og så har jeg vært på Skesmokorset å handlet en gang, men det står stilt på hvilken butikke det var. Så har du god oversikt, del det gjerne med meg :D

Skrevet

På Skedsmokorset ligger høøks og på Lørenskog ligger horze. Også har du Lillestrøm hest og hund på Lillestrøm (tror i hvert fall den fortsatt lever).

Skrevet

Takk :-)

Husker nå at jeg har vært på Horze Lørenskog..men når jeg går på nettsiden, står ikke Lørenskog som en butikk.. Er du sikker, i så fall hvor?

Har de godt utvalg på Lillestrøm hest og hund?

Skrevet

Øvrevoll har en fin hestebutikk. LINK

Den har greit med utvalg, har mye som man ikke finner i vanlige butikker, feks, utstyr i mange kule farger +++

Også er prisene ganske så fine der ;)

Skrevet

Øvrevoll fikk jeg lyst å dra innom, takk for tips! Har faktisk aldri vært der, hverken på banen eller utstyrsbutikken :lama:

Edit: Ser nettbutikken har lite utvalg feks på ridebuksen (bare herre- og vinterbukser). Har de mer i den fysiske butikken?

Skrevet

Hvordan er utvalget og prisnivå på Lillestrøm hest og hund? Har sett på nettsiden, men tenker på butikken..

Handler litt på deres avdeling på Jessheim. Utvalget er vel ikke det største, og prisene er "normale" , men veldig bra service der, det skal de ha!

Ellers har du jo "min hestebutikk" på Kløfta. Har ikke vært der siden jeg jobbet der, men de har alltid hatt ok utvalg og greie priser.

Skrevet

Takk for alle tips!

Da det er på min side av byen tror jeg jeg tar turen først til Lillestrøm og kanskje Høøks :-)

Skrevet

Øvrevoll fikk jeg lyst å dra innom, takk for tips! Har faktisk aldri vært der, hverken på banen eller utstyrsbutikken :lama:

Edit: Ser nettbutikken har lite utvalg feks på ridebuksen (bare herre- og vinterbukser). Har de mer i den fysiske butikken?

Ja, de har mye mer i butikken ;)

De har ikke kjempe mye ridebukser siden dette er en butikk for rytterne og trenerne til galopphestene, veldig mange rir i olabukse og knechaps på banen :)

Den nettbutikken er ikke så veldig bra egentlig, er mye bedre å besøke fysisk butikk.

Skrevet

Jeg liker Lillestrøm, har handlet der fra jeg var barn. Er ikke så glad i Hööks og Horze til annet enn forbruksvarer, liker kvalitetsprodukter (Pikeur, Ariat osv.) når ting skal vare og holde seg pent lenge. Har heldigvis tilsvarende her jeg bor nå, på Jarlsberg travbane. Litt som hest og hund, rotete og trangt, men de har mye bra. Lillestrøm H&H ligger rett ved torget nå, der det lå en eiendomsmegler før.

  • Like 1
Skrevet

Tar helg litt tidligere og tar toget etter jobb til Lillestrøm :) Satser på å finne bra men rimelig. Liker og kvalitetsprodukter, men lommeboka er litt slank :ahappy:

Skrevet

De hadde typisk nok pakket ned halve butikken til stand på lag NM dressur i helgen.. Men jeg fikk da med meg noe hjem alikevel :-D Fant faktisk god kvalitet til god pris ;-) Så dit skal jeg igjen snart!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...