Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal kvitte meg med litt hundeutstyr. :) Kjøper betaler porto, alternativt kan tingene hentes i Ås (Akershus). Vil gjerne selge flere ting samlet så jeg slipper å sende tusen forskjellige pakker. Det er dermed åpent for pruting og kvantumsrabatt. :lol:

Fluffy ball med lyd. Stor! 50 kr.

14979378299_a966983669_z.jpg
Flytevest fra Hööks, str 35 (passer til kelpie etc). Brukt én gang. 50 kr.
15166109225_dd114b718c_z.jpg
Refleksvest. Passer til mellomstor hund. Gratis.
15163117361_76ec77b0d1_z.jpg
Ubrukt kobbel fra Biltema. Gratis.
14979448640_da45f6c6d6_z.jpg
Premiekort NKK. 25 kr.
15143075746_f785a64292_z.jpg
Godbiter. Gratis.
15166114175_c72a6f1dc5_z.jpg
Plush Puppy sunshade (brukt litt av) 40 kr. Potesalve (brukt litt av) 40 kroner. Shampo (brukt lite av, skal vannes ut så en slik flaske holder lenge, ny pris ca 230 kr om jeg ikke husker feil), 50 kr.
15143077856_484e195c6a_z.jpg
Katahdin-dekken i str. S. 200 kr.
14979535227_ec84a6928b_z.jpg
Ravhalsbånd for langhårede hunder. Ca. 40 cm (men kan reguleres med strikk). 75 kr.
15165725932_933be4332c_z.jpg
Halsbånd fra Trixie. Veldig regulerbart, ca 40 cm på det korteste. 50 kr.
14979388239_64484ecfbd_z.jpg
Kampfille 40 kr. Draleke med leopardmønstret fuskepels og knall oransje strikkhåndtak (ser rødt ut på bildet, men) 60 kr.
14979390279_4201709e2c_z.jpg
Ball med tau, to små tennisballer med pip, tennisball, ball av gummi, pipeleke. Alt gis bort enten samlet eller med andre ting. (Gidder ikke sende én tennisball til noen. :P )
15166121625_a01e25cecb_z.jpg
Treningskobbel med grip-gummi, BGB-krok og ring i håndtaket. 135 cm langt. 40 kr.
14979392679_ce640e0daa_z.jpg
Strikkobbel på rundt 3-3,5 m (har ikke målt, men kan gjøre det om det er interessant). Relativt tungt, ikke for små hunder. Gis bort.
15165732322_83ff05a521_z.jpg
Kanalkobbel fra Trine (merkelappen har falt av). Brukt. 1,8 m langt. Gis bort.
14979543937_3e43b86710_z.jpg
Det er bare å spørre om noen er usikker på størrelser og vil at jeg skal måle. :)
Skrevet

Deal! :D Du kan kanskje bare hente det neste gang du er på Ås hvis det ikke er superlenge til neste gang? :)

Gjerne! Evt skal du kanskje til Ski en dag også? Vi finner ut av det! Sender du meg kontonr? :)

Skrevet

Gjerne! Evt skal du kanskje til Ski en dag også? Vi finner ut av det! Sender du meg kontonr? :)

En eller annen gang skal jeg nok det, men har ikke planlagt noe nå. Vi finner ut av det ja. :) Sender deg kontonr på PM. :)

Skrevet

Eg tar gjerne leikene (dei 5 ballene og flaska) og draleika med fuskepels :) Har du anledning til å sende det i posten?

Jepp! Jeg skal prøve å finne ut hva porto kommer på, så sender jeg deg PM. :)

  • Like 1
Skrevet

vil gjerne ha solkremen og hvor stor er fluffy? :lol:

Den er god! Og så stor er fluffy:

post-15-0-85195700-1410183041_thumb.jpg

Edit: Hahaha, jeg får ikke til å snu bildet uten å laste det opp noe annet sted først. Jaja. :P Du ser vel størrelsen sånn noenlunde uansett.

Tar godbitene jeg! :) kan kanskje få de på studenttingsmøtet neste uke? :)

Jepp. :) Skal prøve å huske dem. :P

NKKs premiekort og shampooen kan få et nytt liv her.

Jeg kjører kanskje forbi Ås på torsdag, men det er litt usikkert enda.

Ok! Si fra når du finner ut. Hvis ikke kan vi avtale noe annet. :) Jeg er på universitetet fra ni til fire på torsdag, men om du kjører forbi i det tidsrommet kan vi jo avtale at jeg legger det i postkassa mi eller noe. :)

Skrevet

Ok! Si fra når du finner ut. Hvis ikke kan vi avtale noe annet. :) Jeg er på universitetet fra ni til fire på torsdag, men om du kjører forbi i det tidsrommet kan vi jo avtale at jeg legger det i postkassa mi eller noe. :)

Jeg skal holde deg oppdatert, jeg vet mer på onsdag ;) Men det blir i så fall utover kvelden, tenker jeg.

  • Like 1
Skrevet

Passer redningsvesten en bc tispe på 15 kg? 50 cm høy, 45 cm rygg. Vet du hva frakten blir?

Hvor mye vekt er den for?

Det vil jeg tro. :) Den passet fint til Geo som har omtrent de samme målene. (Han bare hatet å bade, så jeg fikk ikke så mye bruk for den vesten. :lol: )

Vesten veier 200 gram, så det blir vel ikke så himla mye i frakt sånn egentlig. Men den er jo litt romstor, så litt blir det nok. Har ikke sjekket hva som er den mest økonomiske måten å sende den.

Skrevet

vil gjerne ha solkremen og hvor stor er fluffy? :lol:

Interessert i fluffy? :P

Jeg skal holde deg oppdatert, jeg vet mer på onsdag ;) Men det blir i så fall utover kvelden, tenker jeg.

Vet du om du kjører forbi her i morgen eller ikke? :)

Passer redningsvesten en bc tispe på 15 kg? 50 cm høy, 45 cm rygg. Vet du hva frakten blir?

Hvor mye vekt er den for?

Er du interessert i flytevesten? :)

Skrevet

 

Interessert i fluffy? :P

 

 

Vet du om du kjører forbi her i morgen eller ikke? :)

 

 

Er du interessert i flytevesten? :)

Tror vi står over. Nora er begynt å svømme selv nå :D
Skrevet

Tror vi står over. Nora er begynt å svømme selv nå :D

Ok :)

Hadde du orket å måle hvor langt Katahdin dekkenet er?

Sjekket nettsiden og det blir altfor lite til gigant dachsen :(

Det er ca 54 cm fra nakke til halerot. Og altfor lite? :| Det passet perfekt til Geo. Hvor stor er denne dachsen? :lol:

Skrevet

Jeg vil gjerne ha ravhalsbåndet, biteskinnet, leopardleken og refleks dekkenet. Skal være på ås mandag- onsdag neste uke, så kan møte deg der. Kan ta med det @SFX skal ha også, om hun ikke får hentet selv. Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Vet du om du kjører forbi her i morgen eller ikke? :)

Jeg vil gjerne ha ravhalsbåndet, biteskinnet, leopardleken og refleks dekkenet. Skal være på ås mandag- onsdag neste uke, så kan møte deg der. Kan ta med det @SFX skal ha også, om hun ikke får hentet selv. Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Jeg sendte Ingvild PM, men jeg skal ikke forbi i morgen likevel pga endring i reiserute, slik det ser ut per i kveld. Så om Gråtass vil ta med, ville det vært supert!

Skrevet

Jeg vil gjerne ha ravhalsbåndet, biteskinnet, leopardleken og refleks dekkenet. Skal være på ås mandag- onsdag neste uke, så kan møte deg der. Kan ta med det @SFX skal ha også, om hun ikke får hentet selv. Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Leopardleken er solgt, men resten er ditt! :) Og den er god - en av de dagene får vi møttes. :)

Skrevet

Interessert i fluffy? :P

Gubben sa vi hadde nok leker :o *riste på hodet* får bli solkrem :hmm: også får jeg se når jeg er innom om fluffy fortsatt er der :lol: (bare selg fluffy om noen vil ha han :lol: )

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...