Gå til innhold
Hundesonen.no

The ultimate lovesong?


Enits
 Share

Recommended Posts

Nå er det under et år til jeg gifter meg, og jakten på den perfekte sangen er begynt!

Men, det er så utrolig mye fint, i tillegg til at jeg ikke kan navnet på alle jeg en gang har hørt.

Så, kom med dine ultimate kjærlighetssanger! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg som ikke trodde jeg fantes romantisk eller kunne like klissete sanger, sitter med gåsehud her! Det ble brått håp for å kunne finne noe å bruke i eget bryllup til sommeren

Ingen over, ingen ved siden av

Lift me (Madrugada/Ane Brun)

"All of me" er så fin :wub:

Jeg har bestemt at vi skal danse til "Den finaste eg veit" av Hellbillies når den dagen engang kommer.

Ellers synes jeg Halvdan Sivertsen sin "Samtidig" er så utrolig nydelig. Men den gjør seg bedre i gullbryllup eller lignende :P Men, om dere ikke har hørt den – hør den! Og virkelig lytt til teksten. Den er fantastisk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg eeelsker All of me jeg også :wub: Seriøst, den ER bare så fin!!

- How long will I love you - Ellie Goulding

- Brad Paisley - Then

- Det finaste eg veit

- Å kunne æ skrive

- Remember when - Alan Jackson (dog ... passer den kanskje best til et par som har vært lenge sammen før de gifter seg :P)

- Bless the broken road (til samme brudepar som over)

- Søte rare If my heart was a house

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tok bare alle kjærlighetssangene fra min spilleliste (ink. de som har ligget der lenge). Ikke alle er like rørende, men passer vel godt til dansegulvet i det minste.

Lana Del Rey - Blue Jeans

Sam Smith - Stay with me

John Legend - All of me

John Newman - Love me again

Kary Perry - Thinking of you

Katy Perry - Unconditionally

Calvin Harris ft. Ellie Goulding- I Need Your Love

Calvin Harris - Feel so close

Rihanna ft. Mikky Ekko - Stay

Rihanna ft. Calvin Harris - We found love

David Guetta ft. Kelly Rowland - When love takes over

Disclosure - Latch

Bruno Mars - Grenade

Bruno Mars - Just the way you are

Adele - Someone like you

Demi Lovato - Heart attack

OneRepublic - Apologize

Chris Brown - With you

Nelly - Just a dream

Ne-Yo - Because of you

Akon - Don't matter

Akon - I wanna love you

Selena Gomez - Love you like a love song

+ Mange kjærlighsavklæringer fra Burhan G

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg glemte denne! Den er så fantastisk at jeg nesten blir litt snufsete :icon_cry:

Denne er perfekt! Den gir meg den følelsen jeg leter etter og tårene kom. Bare et problem, vi skal ikke ha barn, så den delen i sangen gjør at jeg ikke vil bruke den :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...