Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det under et år til jeg gifter meg, og jakten på den perfekte sangen er begynt!

Men, det er så utrolig mye fint, i tillegg til at jeg ikke kan navnet på alle jeg en gang har hørt.

Så, kom med dine ultimate kjærlighetssanger! :D

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg som ikke trodde jeg fantes romantisk eller kunne like klissete sanger, sitter med gåsehud her! Det ble brått håp for å kunne finne noe å bruke i eget bryllup til sommeren

Ingen over, ingen ved siden av

Lift me (Madrugada/Ane Brun)

Skrevet

Til bryllups vals eller bare generelt? Vi danset til en sang som betød noe for oss og ikke var Sånn sett tradisjonell.

Både generelt og til brudevalsen :)

Vi har valgt å bruke "vår" sang til kirken :)

Skrevet

Annies Song - John Denver

Unchained melody - The Righteous Brothers
Wedding Song - Bob Dylan

Dance me to the end of love - Leonard Cohen

Can`t help falling in love - Elvis Presley

​Bridge over troubled water - Simon&Garfunkel

  • Like 1
Skrevet

"All of me" er så fin :wub:

Jeg har bestemt at vi skal danse til "Den finaste eg veit" av Hellbillies når den dagen engang kommer.

Ellers synes jeg Halvdan Sivertsen sin "Samtidig" er så utrolig nydelig. Men den gjør seg bedre i gullbryllup eller lignende :P Men, om dere ikke har hørt den – hør den! Og virkelig lytt til teksten. Den er fantastisk.

Skrevet

Jeg fikk ei venninne til å aynge "å kunne æ skrive" av Ola Bremnes i kirka da vi giftet oss. Den er nydelig.

HJELP hvordan kunne jeg glemme denne.

En av de fineste sangene i verden jo!

Skrevet

Den er alldeles vidunderlig vakker! Og når ingen (ikke engang kjæresten!) visste at jeg hadde fått henne til å aynge så falt det noen tårer her og der.

  • Like 1
Skrevet

Jeg eeelsker All of me jeg også :wub: Seriøst, den ER bare så fin!!

- How long will I love you - Ellie Goulding

- Brad Paisley - Then

- Det finaste eg veit

- Å kunne æ skrive

- Remember when - Alan Jackson (dog ... passer den kanskje best til et par som har vært lenge sammen før de gifter seg :P)

- Bless the broken road (til samme brudepar som over)

- Søte rare If my heart was a house

Skrevet

Tok bare alle kjærlighetssangene fra min spilleliste (ink. de som har ligget der lenge). Ikke alle er like rørende, men passer vel godt til dansegulvet i det minste.

Lana Del Rey - Blue Jeans

Sam Smith - Stay with me

John Legend - All of me

John Newman - Love me again

Kary Perry - Thinking of you

Katy Perry - Unconditionally

Calvin Harris ft. Ellie Goulding- I Need Your Love

Calvin Harris - Feel so close

Rihanna ft. Mikky Ekko - Stay

Rihanna ft. Calvin Harris - We found love

David Guetta ft. Kelly Rowland - When love takes over

Disclosure - Latch

Bruno Mars - Grenade

Bruno Mars - Just the way you are

Adele - Someone like you

Demi Lovato - Heart attack

OneRepublic - Apologize

Chris Brown - With you

Nelly - Just a dream

Ne-Yo - Because of you

Akon - Don't matter

Akon - I wanna love you

Selena Gomez - Love you like a love song

+ Mange kjærlighsavklæringer fra Burhan G

Skrevet

Jeg glemte denne! Den er så fantastisk at jeg nesten blir litt snufsete :icon_cry:

Denne er perfekt! Den gir meg den følelsen jeg leter etter og tårene kom. Bare et problem, vi skal ikke ha barn, så den delen i sangen gjør at jeg ikke vil bruke den :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...