Gå til innhold
Hundesonen.no

Skattekort ved bytting av jobb. Noen som har peiling?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg bytter jobb 1. september og går endel opp i inntekt (går fra 50-100%). Jeg skal jobbe i en kommune. Må jeg selv bestille nytt skattekort eller går det automatisk?

Skrevet

Jeg skal høre med arbeidsgiver jeg, de har jo en egen økonomiansatt på kommunen som må kunne svare! Jeg er liiivredd for smell, jeg får ikke noe særlig feriepenger neste år nemlig, og smell i tillegg ville være lite morsomt :P

Skrevet

Skattekort hentes elektronisk av arbeidsgiver. Men om jeg ikke husker feil så kan du hente det på din altinn side også, bare for å levere noe fysisk.

Skrevet (endret)

Skattekortet hentes elektronisk av arbeidsgiver, men du må endre hvor mye skattetrekk du skal ha. Det må du fikse selv i forkant. Hvis dette er en fast jobb, med nogenlunde forutsigbar inntekt, skal du ha tabelltrekk. Hvis du dobler lønna di(sorry dobler arbeidsmengda og går endel opp(red.)), er det trekket ganske ulikt det du har hatt til nå. Å komme med samme skattekortet som du har nå vil ergo gi deg en solid smell

Endret av Kokospaniel
  • Like 6
Skrevet

Jeg bytter jobb 1. september og går endel opp i inntekt (går fra 50-100%). Jeg skal jobbe i en kommune. Må jeg selv bestille nytt skattekort eller går det automatisk?

Skattekortet er laget på beregning fra året før (eller evt etter hva du har bestilt ifht hva du ser for deg å tjene i år), om du bytter jobb nå så vil du fortsatt ha det samme skattekortet, ingenting vil bli endret bare fordi du bytter jobb. Det samme neste år, om du bytter jobb nå å tjener bedre enn du gjorde, så vil ikke mndslønna du får nå på slutten av året være avgjørende for neste års skattekort, det vil være totalsummen av det du blir å tjene i år. Om du da jobber i denne nye jobben hele neste år så vil totalbeløpet neste år være enda større enn i år, så du bør passe på at både det du har nå og det du får neste år er/blir riktig (om du ikke vil ha baksmell). :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg bytter jobb 1. september og går endel opp i inntekt (går fra 50-100%). Jeg skal jobbe i en kommune. Må jeg selv bestille nytt skattekort eller går det automatisk?

Som Malamuten sier, Siden du går opp i lønn må du bestille nytt selv. Dette kommer ikke i posten, arbeidsgiver laster det ned. Det flotte med elektronisk skattekort er jo at det går kjempe fort :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...