Gå til innhold
Hundesonen.no

Skattekort ved bytting av jobb. Noen som har peiling?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg bytter jobb 1. september og går endel opp i inntekt (går fra 50-100%). Jeg skal jobbe i en kommune. Må jeg selv bestille nytt skattekort eller går det automatisk?

Skrevet

Jeg skal høre med arbeidsgiver jeg, de har jo en egen økonomiansatt på kommunen som må kunne svare! Jeg er liiivredd for smell, jeg får ikke noe særlig feriepenger neste år nemlig, og smell i tillegg ville være lite morsomt :P

Skrevet

Skattekort hentes elektronisk av arbeidsgiver. Men om jeg ikke husker feil så kan du hente det på din altinn side også, bare for å levere noe fysisk.

Skrevet (endret)

Skattekortet hentes elektronisk av arbeidsgiver, men du må endre hvor mye skattetrekk du skal ha. Det må du fikse selv i forkant. Hvis dette er en fast jobb, med nogenlunde forutsigbar inntekt, skal du ha tabelltrekk. Hvis du dobler lønna di(sorry dobler arbeidsmengda og går endel opp(red.)), er det trekket ganske ulikt det du har hatt til nå. Å komme med samme skattekortet som du har nå vil ergo gi deg en solid smell

Endret av Kokospaniel
  • Like 6
Skrevet

Jeg bytter jobb 1. september og går endel opp i inntekt (går fra 50-100%). Jeg skal jobbe i en kommune. Må jeg selv bestille nytt skattekort eller går det automatisk?

Skattekortet er laget på beregning fra året før (eller evt etter hva du har bestilt ifht hva du ser for deg å tjene i år), om du bytter jobb nå så vil du fortsatt ha det samme skattekortet, ingenting vil bli endret bare fordi du bytter jobb. Det samme neste år, om du bytter jobb nå å tjener bedre enn du gjorde, så vil ikke mndslønna du får nå på slutten av året være avgjørende for neste års skattekort, det vil være totalsummen av det du blir å tjene i år. Om du da jobber i denne nye jobben hele neste år så vil totalbeløpet neste år være enda større enn i år, så du bør passe på at både det du har nå og det du får neste år er/blir riktig (om du ikke vil ha baksmell). :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg bytter jobb 1. september og går endel opp i inntekt (går fra 50-100%). Jeg skal jobbe i en kommune. Må jeg selv bestille nytt skattekort eller går det automatisk?

Som Malamuten sier, Siden du går opp i lønn må du bestille nytt selv. Dette kommer ikke i posten, arbeidsgiver laster det ned. Det flotte med elektronisk skattekort er jo at det går kjempe fort :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...