Gå til innhold
Hundesonen.no

Kommandoer i innkalling fra dekk, med dekk


Recommended Posts

Skrevet

Hvis du mener innkalling med stå /dekk, er det lov ja.

Hun spurte som jeg leser om når du roper på plass, stå, kom/på plass. kan man ha ny kommando der eller må den være lik som første innkallingskommando.

jeg er usikker, jeg blander veldig på kom og hit så jeg kan fint ha gjort det ubevist :P

Skrevet

Nei de må ikke være like, men du kan kun bruke hundens navn på en av kommandoene i LP.

De fleste dommerene bryr seg ikke med mindre man stiller internationalt, men kjekt å trene inn uten hundens navn.

Skrevet

Fikk tips om det på kurs(av ei som også er dommer) og bruker det selv, har ikke fått trekk for det, bare en gang på uoffisielt ble det kommentert(fikk ikke trekk, bare beskjed om at jeg måtte bruke samme), men vet ikke hvilken kompetanse den som dømte der hadde. Slik jeg leser reglene så er det vell ikke noe klart og tydelig som sier at det ikke er lov, selv om det antagelig er det de mener.. Det står kommando for "dekk" "bli liggende" og "på plass", står ikke spesifisert at det må være samme kommando, så det kommer vell litt an på dommer da sikkert.

Alternativet er jo å lære inn hele øvelsen med forskjellig kommando da, jeg vet at min hund hadde kommet inn på plass om jeg bruker "kom" etter stå/dekk også, så sånn sett kunne jeg jo likegreit brukt den på hele, men alikevell fått skille på vanlig innkalling og innkalling med stå eller dekk.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...