Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Holder til i Oslo.

Huken halvnome XS - pent brukt.- 200 kr

- Jeg har brukt den til stor whippet.

801757-7-1300136020679.jpg

(illustrasjonsfoto, den jeg selger er helt lik)

Minimarka sele, 30 cm. Helt ny. Kjøpt for 450. Ønsker 250 kr for denne.

marka%2Bergonomi.jpg

Yukon regulerbar trekksele, xxs. Helt ny. Kjøpt for 400. Ønsker 250 kr for denne:

331082.jpg

Skrevet

Det er mulig. Den er litt stor til min DP-tispe (liten). Er fult mulig å prøve om du bor i nærheten.

Selen er en mellomting mellom halvnome og nomesele. Hadde beholdt den om den hadde vært passe i halsen.

Ellers vet jeg flere som bruker den yukon-selen til store DPer (30 isj i høyde), men igjen så ble min litt for lita (min er 26, og under 4 kg)...

Skrevet

Min søster ville ha kjeglene, så de er solgt. Familie får førsterett - beklager til den som var først her :hmm:

Ønsker hukensela. Og yukon er hvilken størrelse?

Den er grei :)

Størrelsen er xxs på yukon, hadde visst glemt å skrive det på.

Skrevet

Er xxs i Yukon brukt på whippeten?

Nei, var kjøpt til dvergpinscher. Vet om folk som bruker denne på italiener, så er for liten til whippet - selv en liten en. Maks rygglengde er rundt 30 cm, tatt på øyemål.

Skrevet

Nei, var kjøpt til dvergpinscher. Vet om folk som bruker denne på italiener, så er for liten til whippet - selv en liten en. Maks rygglengde er rundt 30 cm, tatt på øyemål.

Har xs til min, men den er litt stor nemlig, så lurte mest på om det var stor forskjell på størrelsene. :) Må sikkert over på en annen modell til min. :)

Skrevet

Hmm.. Den passer nok i halsen. Men spørs om ikke lengden blir for kort ja. Vet ikke hvor stor Tavi er? Tror nok du må ovre på en annen sele ja.

Tavi er 45,5cm høy, ca. 47cm i rygglengde, i underkant av 10 kg. Har ikke halsmål i farta, men mener hun er ca. 30 cm.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...