Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Rogaland


SaraSL
 Share

Recommended Posts

Hvis det er noen som skal fra Oslo/Akershus området og trenger skyss eller vil kjøre sammen så har jeg et ledig sete i bilen og plass til en mellomstor/ et par småhunder. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

:'(

Skulle sendt en hund dit men den er ikke påmeldt fordi jeg ikke fikk ordnet :-P dårlig planlagt å reise på ferie den søndagen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Utstillingn er på Orre. Det er ca 30 minutter unna Stavanger. Nærmeste overnatting er Bryne Kro & Hotell (tror jeg). Det er lov å ha hund der på enkelte rom, enkleste er å ringe dem for å booke

Jeg hadde tenkt å komme å se på, siden det ikke er så langt unna, men jeg skal også på ID-sporkurs, så det få bli en annen gang rett og slett. @jaktlykke Nemi savner schæresten sin *ler*

Denne skulle jeg ikke på. Men så flytta jeg til Stavanger Stiller pluttis på lørdagen, og forhåpentligvis får Jaktlykke et handlerproblem, så kan jeg løpe litt med en av favoritt-veteranene mine,

:'(

Skulle sendt en hund dit men den er ikke påmeldt fordi jeg ikke fikk ordnet :-P dårlig planlagt å reise på ferie den søndagen...

Hjelper ikke på kjøringen for min del hvis hunden ikke skulle hatt med seg eier :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal, men jeg bor litt lenger sør da. :P Har én påmeldt. Dog stiller jeg på søndag.

Jeg skal stille begge dager(Ntk ene dagen), kan jo løses med å kjøre deg bort til nkk'n søndagen Evt hvis du vil kjøre sammen :) send meg gjerne en meld på Facebook :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sliter med handler til en veteran tispe dobermann lørdagen, så om noen føler for det, så snille hukk fatt i et stk STRESSET meg...? Lett gjenkjennelig...en hannhund som hopper kenguru og bjeffer av glede, en stk brun valp som gjør det samme,og en sort tispe som ser ut til å kjede vettet av seg... :frantics::jump::bananas::gaah::fear: (sånn omtrentlig ser vi ut...med lyd på..)

Må se når PM kommer, men jeg kan ha mulighet om ikke vi har maks uflaks med ringoppsett :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sliter med handler til en veteran tispe dobermann lørdagen, så om noen føler for det, så snille hukk fatt i et stk STRESSET meg...? Lett gjenkjennelig...en hannhund som hopper kenguru og bjeffer av glede, en stk brun valp som gjør det samme,og en sort tispe som ser ut til å kjede vettet av seg... :frantics::jump::bananas::gaah::fear: (sånn omtrentlig ser vi ut...med lyd på..)

Jeg kan gjerne stille om jeg har tid før eller etter jh :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har fått startnummeret sitt?

Ja.

Jeg ble så glad da PM til spesialen kom, men så kom NKK-PM'et, og det er jo nesten dobbelt så mange der, så da sluttet jeg å være så glad. Er det så himla nødvendig at alle skal stille der jeg skal da??? :D

16 bernere skal inn i ringen etter Foenix, og jeg er ikke najv nok til å tro at alle de er championer og veteraner. Differansen mellom spesialen og NKK'en er sikkert bare åpenklassetisper som har de småcertene de trenger, og kun melder på for å jakte storcert.

Neste hund blir en appenzeller, den var alene i rasen :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
×
×
  • Opprett ny...