Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi er på boligjakt og håper å få kjøpt leilighet utover høsten en gang. Det kan være i neste uke eller det kan være om noen måneder, men vi har 3 mnds oppsigelse på leiligheten vi leier nå. Men denne oppsigelsestiden gjelder ikke om vi finner noen andre aktuelle som kan flytte inn i leiligheten før den tid :)

Send meg derfor gjerne PM om du er interessert i leiligheten, eller kjenner noen som er det!

Hund er selvfølgelig tillatt. Vi bor her med tre hunder, og @ har også bodd her med tre hunder.

Leiligheten er på ca 70 kvadratmeter (kjellerleilighet). 11000,- i mnd inkludert strøm og internett. Leiligheten ligger på Røa, like ved Bogstad Camping. Det er kort vei til uendelig med turmuligheter.

Leiligheten består av: lang gang, kjøkken, to stuer, bad og to rom. Begge to er store nok til soverom, men det ene rommet har ikke gulvvarme. Vi har derfor brukt det som hunderom/bod.

To minutter å gå til buss (går ofte).

1235169_10151916842681303_1512900171_n.j

Deler av første stue

1238126_10151916842701303_316051107_n.jp

1175149_10151862604211303_1745265822_n.j

Stue nummer to brukes som spisestue/kontor

1151004_10151831123261303_636342242_n.jp

Soverom. Alt er malt i hvitt

1912545_10152279948316303_153150066_n.jp

Stort nok til 2 meter bred seng. Er også garderobeskap på soverommet.

1098493_10151862602376303_235454514_n.jp

Kjøkken med oppvaskemaskin.

Det er spotter i alle rom, og i garderobeskapet i gangen og i den innerste stue.

Ta kontakt med meg på PM om du er interessert :)

  • 1 month later...
Skrevet

Hun har alt sagt at den blir litt for dyr. :hmm:

Den er egentlig det, men vi har fått med en til, så nå er vi tre! Da går det supert! :D Skal på visning på tirsdag for å se! :D
  • Like 4
Skrevet

Jeg håper inderlig at huseier "godkjenner"! Kjenner jeg har så lyst til å komme meg ut fra foreldre igjen, og denne virker så perfeeeekt :D

Hva skjedde med den på Grønland?

Skrevet

Hva skjedde med den på Grønland?

De satte opp leia en del (den var allerede skyhøy), og det gadd jeg ikke, for den leiligheten var liten, full og i fjerde uten heis. (Og uten noen form for stue). Så jeg flytta hjem igjen for en periode før jeg planla å flytte ut med en venn. Da hadde vi funnet noe som var nærmere bakken (med tanke på valp), billigere og ikke fullt av folk. Så ja, det var egentlig det som skjedde :P
  • 2 weeks later...
Skrevet

Skikkelig sonenleilighet den der :lol:

Går i arv, ja :P

Å, den er så bra! Gleder meg skikkelig til å få flyttet inn. Beliggenheten og skapplassen og lyse, fine rom :heart: Tror det er supert sted å ha valp og :ahappy:

Skrevet

Gratulerer! Da får du ta deg en tur til Retrieverklubben på Bogstad :) Trener agillity der!

Røa er et supert sted å bo med hund (og ellers også) :D

Skrevet

Ja, nå blir det trening med Retrieverklubben! Har jo trent der et par ganger før, men det er veldig langt og kronglete å komme seg til fra Årvoll når man ikke har bil.. Så nå blir det trening der ja! :D

Gleder meg!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...