Gå til innhold
Hundesonen.no

No limit obedience online-kurs


Helianthus
 Share

Recommended Posts

Er det noen har tatt det første onlinekurset til No limit obedience? Etappe 1, blir det vel. Hva er inntrykket, er det verdt pengene .. ?

3600,- (tror jeg det var) er ganske mye penger, men jeg synes det er så vanskelig å finne et passende kurs i nærheten som ikke er vanlig valpekurs, men samtidig er et sånt "danne grunnlaget"-kurs for senere lydighetskurs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har deltatt på første del, og blir nok å ta del to også. Kurset er veldig bra lagt opp, og det er god informasjon og mange, mange filmer som viser hvordan ting skal gjøres. Det legges ut bonusmaterialer, det er ett diskusjonsforum der også kursholderene bruker å delta slik at selv om man ikke får personlig oppfølging, så blir det en generell oppfølging. Noe som fungerer bra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg har ikkje, men går og siklar på det. Det varer ganske lenge gjer det ikkje? Ser etappe 2 skal byrje no snart, men finn ingenting om når etappe 1 evt startar att.

Jeg har forstått det som at etappe 2 varer i 12 uker, men jeg husker ikke om etappe 1 varte like lenge. Etappe 1 er også mest aktuelt for meg, men kjedelig å måtte vente. Jeg kunne selvsagt startet rett på etappe 2 (som startet idag), men da kommer vi til å bli hengende etter fordi vi mangler en del grunnleggende ferdigheter. Har du "Från valp till stjärna"? Jeg synes som sagt at 3600,- er rimelig mye uten personlig feedback, men en annen mulighet er jo å lete opp youtube-videoer og bruke boken for å lage online-treninger. :)

Kjenner ikke til den som nevnes i startinnlegget men kjenner flere som har gått kurs her, både foundations og rc kurs. De har vært veldig fornøyde :)

Silvia har også valpekurs og triksekurs :)

http://www.lolabuland.com/online-classes/foundations-class/

Det så spennende ut! Nå starter ikke kurset før i september, så da har jeg god tid til å tenke iallfall :)

Fenzi Dog Sports Academy har et lignende konsept, men mange ulike kurs og instruktører.

og klickerklok har onlinekurs.

Klickerklok.se er selvsagt en mulighet. Jeg har vært observatør på et grunnkurs, og det var ganske vanskelig å motivere seg som observatør .. som er noe av grunnen til at jeg er skeptisk til no limit sine kurs; fordi de mangler den personlige oppfølgingen. Skal jeg ta kurs hos klickerklok så blir det definitivt som fullverdig deltager. Det verste med klickerklok er vel måten det er lagt opp med bruk av blogginnlegg som forelesninger og kommentarfeltet til posting av videoer fra deltagerne og feedback fra Fanny og Thomas. Er det fortsatt sånn?

Har deltatt på første del, og blir nok å ta del to også. Kurset er veldig bra lagt opp, og det er god informasjon og mange, mange filmer som viser hvordan ting skal gjøres. Det legges ut bonusmaterialer, det er ett diskusjonsforum der også kursholderene bruker å delta slik at selv om man ikke får personlig oppfølging, så blir det en generell oppfølging. Noe som fungerer bra.

Artig å høre fra noen som er fornøyde. Det gjør avgjørelsen enda vanskeligere ;) Var det mange deltagere? Mange som deltok aktivt i forumet, la ut videoer og sånn? Føler du at du fikk bra utbytte av kurset? Gikk det greit å trene på egenhånd?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...