Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearls Legacy`s D Kull (Whippet)


Alzenas
 Share

Recommended Posts

  • Svar 182
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Enya er idag 56 dager på vei og sammenlignes med en hval her i huset Slimproppen gikk før i dag, men ingen tegn på at vi er i gang. Så da slapper jeg helt av og tenker at om MINST 2 dager er vi i ga

Da var det nye objektivet kommet og tatt i bruk, her kommer noen bilder av valpene fra i går. Nå har Royal Trippel i dag dratt til sine nye eiere i Tønsberg. Og på fredag drar Royal Hassel til Elveru

Det ble litt av en pangstart på morgenen, til tross for at Enya ikke virket til å være nær fødsel i natt. Men her er vi altså, sittende vesiden av 8 velskapte smågull Det hele over på 4 timer (!!!!!)

Hahaha! Ok, nå veit jeg at du er positiv Poter :D

De er litt sær, de her skapningene. Jeg kaller dem for Hinkelpinkelene mine :cool:

Jeg klarer ikke la være! Dette er Pixel (Megapixelen min :-D ) 5,5 mnd gammel. Han er halvbror med dette kullet (samme far) Tenk at om kun kort tid, ser valpene så store ut.... :| Nå skal det kanskje nevnes at han er rimelig utvikla for aldern, men alikevel.

10649023_10152233577896968_9120139309263

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Biiiiiiilderas :D

Vi benyttet sola å tok en kjapp tur ut med valpisene, eller skal jeg si bollene :)

430234034234_zpsd0ab3579.jpg

De to jentene:

1_zpsbbd92a72.jpg

Hannhund (Han som hadde sølv halsbånd)

5_zpsc11781ba.jpg

Gutta boys all over :P

6_zpsc78b17b9.jpg

Hannhund:

2_zpsa8767778.jpg

Tispe og hannhund

7_zpsf06efc1c.jpg

3_zps22503664.jpg

8_zps4d2e73cb.jpg

Hannhund (sølv) og tispe

9_zps1e2b4e23.jpg

Hannhund

10_zpsda63a171.jpg

Samme hannhund som bildet over

12_zpsd562f936.jpg

Alle gutta boys

5654_zps636cc4a9.jpg

Tispene

1554_zps69532225.jpg

1234_zps5fa66434.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aaaaw :wub: Send dem hit alle sammen :D Fremdeles svak for herr sølv, for et utrykk og for en holdning da! Blir han "helfarget" eller har han litt striper han også?

D navn:
Pearls Legacy's Dream Come True
Pearls Legacy's Dirty Dancing
Pearls Legacy's Dining In/With Style
Pearls Legacy's Drop Dead Diva/Gorgeous
Pearls Legacy's Drop The Bass
Pearls Legacy's Damsel In Distress
Pearls Legacy's Deluxe Edition
Pearls Legacy's Deja Vu
Pearls Legacy's Delirious
Pearls Legacy's Domino
Pearls Legacy's Devil In The Details
Pearls Legacy's Dracula

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aaaaw :wub: Send dem hit alle sammen :D Fremdeles svak for herr sølv, for et utrykk og for en holdning da! Blir han "helfarget" eller har han litt striper han også?

D navn:

Pearls Legacy's Dream Come True

Pearls Legacy's Dirty Dancing

Pearls Legacy's Dining In/With Style

Pearls Legacy's Drop Dead Diva/Gorgeous

Pearls Legacy's Drop The Bass

Pearls Legacy's Damsel In Distress

Pearls Legacy's Deluxe Edition

Pearls Legacy's Deja Vu

Pearls Legacy's Delirious

Pearls Legacy's Domino

Pearls Legacy's Devil In The Details

Pearls Legacy's Dracula

:D Han er helt uten brindler/striper, den eneste i kullet som ikke har det faktisk. Jeg har muligens en kjøper på ham, dvs: Hun håper han blir den fineste hannhunden i kullet, for da havner han der :P

Ooo, navnene likte jeg! Det blir nok kanskje noen av de navnene ja :ahappy:

Dressed in silver var ikke dum :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
    • Dette albumet har flere låter han liker. Artisten har gitt ut flere: https://music.youtube.com/playlist?list=PLQKkIV10JKf_ZFZxjvkB-LUc00Kyiifhz&si=Hc2-qFcJVQEsqZ_G
    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
    • Jeg tenker at hvis du har en solid "gå og legg deg på plassen din"-kommando så er det en fin avledning når hun maser sånn. Men pass også på at hun ikke blir eksludert når det er barn inne i bildet. Ellers så er det kontrollert og rolig omgang med barn. Sett dere ned på litt avstand til en barnehage i hentetid, og belønn ro og kontakt. Gå tur sammen med små barn og/eller barnevogn, helst uten nærkontakt mellom hund og barn. Lær hunden at hun får være med selv om det er barn der, men at hun ikke trenger å bry seg om dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...