Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg innser at lille Mona ikke har fått en tråd her. Det må jeg vel gjøre noe med;)

Mona er en liten gatemix, som jeg fikk fra Solplassen sommeren 2010. Hun er født i 2007, så hun begynner å bli en godt voksen dame nå.

post-11455-1407015165,0933_thumb.jpg
Glad i å kose seg...

post-11455-1407015305,7125_thumb.jpg

post-11455-1407015397,2957_thumb.jpg
....glad i vinter...
post-11455-1407015476,4346_thumb.jpg
...og glad i bein.

Dessverre har Mona vært noe plaget med en stiv bakpart i det siste. Laserterapi hos veterinær har hjulpet mye, og hun kan igjen være med på lengre fjellturer - så lenge hun viser glede over det, så klart.
post-11455-1407015925,3035_thumb.jpg

  • Like 11
  • 3 weeks later...
Skrevet

Høsten er kommet, og sommerens daffe-Mona er erstattet med en spretten liten sak som jeg ikke har sett på en stund :ahappy:

I dag har vi vært på fjellet. To "topper" (den ene var veldig liten), nydelig natur, og en glad liten hund som klatrer på steiner, ruller seg i lyngen og spiser blåbær :)

post-11455-1408806821,8932_thumb.jpg

Fin utsikt var det jammen (men Mona ble litt vanskelig å se på bildet)

Reinsdyr så vi også -veldig spennende!

post-11455-1408806961,7038_thumb.jpg

post-11455-1408806856,2702_thumb.jpg

  • Like 4
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jaja, det er vel på tide med vinter nå. Vi har jo tross alt hatt 3-4 mnd uten skiføre:-P Jeg er litt ambivalent, kjenner jeg... Men noen andre koste seg "litt" på morgentur:lol:

post-11455-1411373159,5267_thumb.jpg

post-11455-1411373175,9275_thumb.jpg

post-11455-1411373277,9433_thumb.jpg

post-11455-1411373302,0855_thumb.jpg

post-11455-1411373313,5334_thumb.jpg

  • Like 2
  • 5 months later...
Skrevet

Så koselig med kommentarer i Monas tråd :)

Lille frøkna har vært stiv og vond i bakparten sin i det siste. Hundemassøren har fått løst opp mye av spenningene, men dessverre virker det som Mona også er stiv i et kne.

Veterinæren fant en liten fortykkelse i kneleddet, men hun anbefalte ikke røntgen på bakgrunn av sine funn - siden leddet er stabilt ville det ikke endret på rådene hun gav, som er at Mona bør fortsette å være i aktivitet, mens jeg følger med på bevegelsene hennes slik at jeg fanger det opp hvis hun ser ut til å bli dårligere.

I dag tok vi en liten skitur før jobb, så helt invalid er hun jo ikke :)

Postet bilde

I kveld kommer hundemassøren igjen, så da får jeg høre mer om hvordan det står til med de spente musklene.

Skrevet

Takk, @LØJ :)

Jeg er nok redd for at fortykkelsen/stivheten i kneleddet er permanent. Men hundemassøren får løst godt opp i muskulaturen, så nå er bakbensbevegelsene tydelig bedre.

I dag var Mona med meg og en kompis på skitur. Vi må jo ta hensyn til henne, og holde et lavere tempo enn vi ellers ville gjort. Men hun koser seg på tur, og stakk til og med ut på rypejakt på et punkt. Da har hun mer en nok energi og styrke til å løpe rundt i råtten dypsnø :P

Postet bilde

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...