Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oppdaga i dag at tispa mi har eit sår på halen. Det er på størrelse med en ert. Det er også skorper rundt. Nærmeste veterinær har tatt ferie så er litt i villråde. Har ikkje lyst å stresse opp med 4 dager gamle kvalper og mor på ein lengre køyretur.

Dermed spør eg her, med bilete. Er dette noko eg burde gjere noko med, eller sjå an? Gode råd er gull verdt!post-3567-1405968073,8913_thumb.jpg

Skrevet

Syns det er så rart når der er skorper nesten helt rundt, men eg er jo litt av ei hønemor til tider..

  • Like 1
Skrevet

Min har også et mye større (ut fra bilde) parti enn dette på halen der huden flasser, er skorpete og litt brun nesten. Jeg vet ikke hva det er, men har tenkt at det har med allergien hennes å gjøre. Hun er generet blitt bedre men har dette på halen...

Skrevet

Hun viser ikkje teikn til å ha det vondt nei, men ho er stygg å bite og slikke der! Er redd det skal verte større..

Så er halen litt rar.. Dette kan jo ha med fødselen og gjere, anar ikkje om dei bærer halen litt annleis då..

Guest Belgerpia
Skrevet

Klipp pelsen rundt. Vask godt med grønnsåpe tørk godt og strø på litt potetmel

Skrevet

Kan det være et bitt av noe slag?

Kan sjølvsagt vere. Tenkte på flått. Einaste det var rart med alle skorpene. Skal prøve tipset ditt belgerpia, takk!:-)
Skrevet

Tja, kommer jo eventuelt ikke helt ut fra "ingenting" :)

Fødsel er jo tøffe tak for kroppen, og dersom hun for eksempel allerede lå i grenseland, så kan siste påkjenningen/stresset ha redusert immunforsvaret som igjen har ført til hudbarrieren fått seg en (midlertidig) svakhet - derfor nå mulighet for det lille bakterie/sopp/eksem/allergi-utslaget. Mange muligheter.

Skrevet

Har klippet rundt, renset og styrt, men hundetunga har våtlagt det igjen slik at det nå er eit større sår.

Har no badasjert rundt så ho ikkje kjem til,men då vil ikkje sjølve såret få skikkelig luft!

Har de tips til å halde hunden unna såret? Kan nesten ikkje ha på ei diande tispe krage heller..

Følger med så godt eg kan på å halde ho unna, men kan nesten ikkje vere der 24/7..

Guest lijenta
Skrevet

Har klippet rundt, renset og styrt, men hundetunga har våtlagt det igjen slik at det nå er eit større sår.

Har no badasjert rundt så ho ikkje kjem til,men då vil ikkje sjølve såret få skikkelig luft!

Har de tips til å halde hunden unna såret? Kan nesten ikkje ha på ei diande tispe krage heller..

Følger med så godt eg kan på å halde ho unna, men kan nesten ikkje vere der 24/7..

KAnskje få til et hylser av en dorull som kanskje sitter fast. vet noen har gjort det men ikke helt hvordan

Skrevet

KAnskje få til et hylser av en dorull som kanskje sitter fast. vet noen har gjort det men ikke helt hvordan

Interessant ide.. Spørs om ein kan teipe dorull med sportsteip på eine sida? Den må eg fundere litt på..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...