Gå til innhold
Hundesonen.no

And in the blue corner...


skoTner

Recommended Posts

Skrevet

Siden fruen bruker dagene sine på forumet her fant jeg ut at eneste alternativ var å registrere meg selv for å få kontakt med henne... Kjekt å kunne sende henne en PM når jeg vil at du skal hente et ekstra kakestykke til meg :thumbs:

Så, dette er meg:

26 år gammel født og oppvokst i sørlandsperlen Kristiansand S. Bodd de siste 10 årene i Andebu som ligger i indre Vestfold og bor nå i Oslo i ukene pga. jobb.

Utdannet i USA som "Computer Programmer Class A" som på Norsk heter "Systemutvikler".

Jobbet 6 år i Komplett.no frem til jeg i 2003 var med å startet Netshop ASA hvor jeg nå er daglig leder i Netshop Oslo avdelingen.

Bor sammen med min kjæreste Charlotte som dere kjenner fra forumet her og vært sammen med henne i 6 år.

På hundesiden av livet mitt:

Født sammen med hunder og ble vel mer eller mindre lagt i valpekassa i stedet for å få melk av mor. Min far lever og ånder for sine labradorer, noe som jeg har fått merke i min oppvekst.

Oppvokst sammen med Tanja som var en sort labradortispe. Bodde litt avsides på den tid så hun ble fort min beste venn og en jeg kunne tilbringe kjedelige dager sammen med. Tanja var på den tid på Norgestoppen som jaktretriverer og ble fort både Norsk Jaktchampion og Norsk Viltsporchampion.

Bilde av Tanja:

tanja.JPG

Etter å ha bodd i en familie med uttalige hunder har jeg opplevd det som er å oppleve innenfor jakt-retriever miljøet, og var aldri alene hjemme når far skulle avgårde med hundene. Jeg hang alltid på slep.

I 1994 ble Tandenbos (min fars kennel) Exclusive Embla født og ble fort min favoritthund og livsledsager. Jeg var med på alle skritt Embla tok hele sitt oppvekst og fikk være med henne helt til topps. Pr. i dag er Embla Norges mestvinnende jakt-retriever gjennom tidene hvor hun som allerede 2 år gammel ble kåret Norges Jaktretriever (1996). Årets Jaktretriever ble hun også i 1998 og 1999. Retrievermester i 1996, bronse i Europacuppen, Norgesmester i 1999 og avsluttet sin karriere som Veteranmester i 2002.

Embla ble også fort Norsk Jaktchampion i tillegg til Svensk Jaktchampion og Dansk Jaktchampion, noe som gjorde henne til Nordisk Jaktchampion.

Embla's resultatliste kan dere lese mer om her:

http://www.skotner.net/hauen/tandenbo/embla.htm

Og her er hun:

Embla2.jpg

Nå skal Charlotte og meg selv bringe vår egen hund Lisa i Emblas fotspor frem mot suksess. Lisa som dere kanskje også kjenner, vår Engelsk-importerte gullhåp som hver dag tar ett skritt videre på veien til toppen.

Skrevet

Velkommen skal du være, bedre halvdel av Charlotte :mrgreen:

Lenge siden jeg har sett henne her, har du fått litt tid sammen med henne :wink:

Liker ikke å se døde dyr, men det bildet er kjempeflott!!!

Skrevet
Velkommen skal du være, bedre halvdel av Charlotte :mrgreen:

Lenge siden jeg har sett henne her, har du fått litt tid sammen med henne :wink:

Liker ikke å se døde dyr, men det bildet er kjempeflott!!!

Tulling, jeg er jo her hver dag :D

Skrevet
Liker ikke å se døde dyr' date=' men det bildet er kjempeflott!!![/quote']

Var to bilder i posten min. Tanja er død, men ikke Embla...

Skrevet

Hei og velkommen!

Flott presentasjon :)

Kjekk måte å holde kontakten med kjæresten på, hva?

Liker ikke å se døde dyr, men det bildet er kjempeflott!!!

Må si meg enig i det utsagnet :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...