Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen andre som lager og liker smoothier ?

Jeg lager det til meg noen ganger

1 oppskrift jeg har blitt glad i

2dl frosne jordbær

3,5 dl jorbær yoghurt

2 ts vanije sukker.

Du kan ha mere frosne bær i om du vil . Smak deg til :)

Er det noen andre som har oppskrifter de vil dele ?

Skrevet

Jeg bruker en stor banan, en pakke frosne jordbær, et lite beger usøtet naturell- eller vaniljeyoghurt, og en neve mynteblader - det smaker som verdens friskeste hubba bubba :drool: Ellers er pasjonsfruktpuré alltid et godt innslag

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Pleide bare å bruke en blanding av forskjellige bær, ofte frosne (jorbær, blåbær, bringebær, bjørnebær, banan), eventuelt frukt også, pluss litt vann, melk eller naturell yoghurt i.

Litt av hva man har rett og slett.

Lenge siden blenderen er blitt brukt, tror jeg må hente den opp igjen snart, det er jo supergodt! Og veldig sunn frokokost eller mellommåltid om man ikke har i kunstig søtning.

Skrevet

Mamma gav meg ei oppskrift i dag som vist nok skal vere veldig god :)

2 Kiwier

1-2 ss melis (så smoothien ikkje skal bli så himla sur)

Tropisk juice, eller appelsinjuice for og få tilbake litt surhet.

Skrevet

Spiser en del som mellommåltid. Bruker alt mulig.

Jordbær, banan, blåbær, mango, litt mager kesam/gresk yoghurt/naturen yoghurt, hempfrø, chiafrø, solsikkefrø, haveegryn(hvis det skal Mette mer) osv. :) Bare blander. Ingen oppskrift.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Min favoritt består av banan, mango og ananas, disse må være frosne da det ekleste jeg vet er lunken smoothie! Også bruker jeg ananas juice oppi :) jo, og havregryn hvis jeg trenger en som skal mette mer.. Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

En favoritt er blåbær + banan + fersk spinat + juice/soyamelk/melk

eller avokado + grønnkål/spin/brokkoli + appelsinjuice + mango + banan + agavenektar

Skrevet

Min favoritt er banan og blåbær, den er så god. Bruker frosne bær, men liker best at bananen er fersk, ellers så blir den så tjukk. Bærene er selvplukket.

Blander sammen bær og banan med juice og mager vaniljekesam eller proteinyoghurt fra Sverige. Kommer an på hva vi har hjemme, men liker å bruke en yoghurt med lite fett i og med mye proteiner :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Det viktigste med en smoothie er at det ikke er melk, yoghurt, fløteis og slikt i den. Ren frukt er best :) Drikker gjerne med jordbær, banan, mango, kiwi, bjørnebær.. Ikke alt på en gang, men variasjoner

Skrevet

At det ikke skal være yoghurt i? Kan da vel godt være det sålenge det ikke er av den typen som er stappa med sukker. Gresk yoghurt f.eks! Eller mager vaniljekesam, det er også nam! :) Konsistensen blir så mye bedre med litt sånt i, istedet for bare frukt og/eller juice Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg lagde denne her om dagen og den var mycket god: 1 mango, 1 banan, 1/2 honningmelon, 1dl pasjonsfruktpuré, 3dl fryst sukkerfri vaniljeyoghurt (ædda bædda, yoghurthatere). Bruk melonskallet som skål for ekstra harryfaktor.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...