Gå til innhold
Hundesonen.no

I dag ble jeg skikkelig redd


Recommended Posts

Guest atiram
Skrevet

Maja ble mest sannsynlig stukket av veps (her nord er det ikke så mye annet giftig) og fikk kraftig allergisk sjokk.
i løpet av et par min ble hun helt slapp (like slapp som før hundene sovner ved sedasjon)
tunga ble blåhvit og kald, og slimhinnene likeså. tunga så ut til å nesten være oppe i ganen på henne...så er rimelig sikker at hun har blitt stukket i munnen.

hun ble helt slapp og tunga hang ut av munnen på henne, så vi hev oss i bilen og ilte til vetrinær.
Da vi etter ca 20 min var komemt di hadde maja kiknet noe til, og hun begynte å skjelve og ble redd da hun kjente igjen vet. kontoret.

når pulsen ble målt (da sikkert med adrenalin pumpende også) var den bare på 44.

hun fikk kortisonsprøyte satt, og litt etter litt kviknet hun noe mere til. vi fikk også en slik allergi tabelett til å ha på lur om noe slikt skulle skje igjen.

Er ennå helt skjelven jeg,.... og også veldig veldig glad for at vi fortsatt har tre dachser her hjemme. har aldri tenkt på at hunder kan reagere så mye på vepsestikk

Guest Yellow
Skrevet

Huff, så utrolig skummelt! Godt det gikk bra og du var så raskt med å få henne til vet. God bedring videre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...