Gå til innhold
Hundesonen.no

I dag ble jeg skikkelig redd


Recommended Posts

Guest atiram
Skrevet

Maja ble mest sannsynlig stukket av veps (her nord er det ikke så mye annet giftig) og fikk kraftig allergisk sjokk.
i løpet av et par min ble hun helt slapp (like slapp som før hundene sovner ved sedasjon)
tunga ble blåhvit og kald, og slimhinnene likeså. tunga så ut til å nesten være oppe i ganen på henne...så er rimelig sikker at hun har blitt stukket i munnen.

hun ble helt slapp og tunga hang ut av munnen på henne, så vi hev oss i bilen og ilte til vetrinær.
Da vi etter ca 20 min var komemt di hadde maja kiknet noe til, og hun begynte å skjelve og ble redd da hun kjente igjen vet. kontoret.

når pulsen ble målt (da sikkert med adrenalin pumpende også) var den bare på 44.

hun fikk kortisonsprøyte satt, og litt etter litt kviknet hun noe mere til. vi fikk også en slik allergi tabelett til å ha på lur om noe slikt skulle skje igjen.

Er ennå helt skjelven jeg,.... og også veldig veldig glad for at vi fortsatt har tre dachser her hjemme. har aldri tenkt på at hunder kan reagere så mye på vepsestikk

Guest Yellow
Skrevet

Huff, så utrolig skummelt! Godt det gikk bra og du var så raskt med å få henne til vet. God bedring videre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...