Gå til innhold
Hundesonen.no

Reisesyketabletter for hund - billigere i Sverige?


Recommended Posts

Skrevet

Den ene av mine to hunder blir veldig bilsyk, og kaster ofte opp på bilturer. Han hater derfor å kjøre bil, men finner seg i det uten tull.

Nå har vi fått resept av dyrlegen på en reisesyketablett for hunder som heter Cerenia. 4 tabletter i pakken...til den nette sum av 550 kroner ! Det er jo en helt hårreisende pris for noen usle reisesyketabletter, så dette vil jeg gjerne ha billigere om mulig.

Cerenia-tabletten er utprøvd i helga og fungerte helt supert. Hunden siklet noe, men ingen spying på hele den tre timer lange turen, hverken frem eller tilbaketuren. Det er veldig bra gjort, så den fungerer. Hunden er nok bittelitt kvalm likevel tror jeg, pga han sikler jo, men ikke så ille som ellers.

Noen som vet om Cerenia finnes å få kjøpt i Sverige til en billigere penge?

Mannen er i Sverige fra tid til annen, og vi kjøper det gjerne der om det er så at det går an å få tak i reseptfritt. Eller kan vi bruke norsk resept i Sverige på svensk apotek om det er reseptbelagt der også?

Skrevet

Jeg har bare brukt Postafen til min, når vi skulle på langtur. Han blir vanligvis ikke bilsyk, men fikk en for sikkerhets skyld, da vi skulle bile i 8-9 timer. Merket ikke noe ubehag på han.

Skrevet

Kjenner ikke til cerenia, men har du prøvd vanlig postafen? Mye billigere og fungerer på mange hunder.

Lurte litt på det faktisk, men.... Står det dosering på dyr (ifht vekt) i bruksanvisningen der da? Eller er det litt på måfå at folk bruker den til hund, man bare gir en pille?

Skrevet

Lurte litt på det faktisk, men.... Står det dosering på dyr (ifht vekt) i bruksanvisningen der da? Eller er det litt på måfå at folk bruker den til hund, man bare gir en pille?

Fått beskjed om å bruke barnedosering, har stort sett gitt halv tabelett uansett størrelse på hund.

Skrevet

Ok, takker for alle svar. Da ser det ut til at det finnes et langt billigere alternativ i Postafen, iallefall. Trodde jeg skulle få bakoversveis av prisen på det veterinæren skrev ut... for fire usle piller - en halv tusenlapp! Det var rått, så Postafen skal prøves ut når disse rådyre pillene er brukt opp.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...