Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I rasestandarden står det at sporer ikke er ønskelig på finsk lapphund.

Jeg har aldri møtt noen som har kommentert sporene til Billy. (bare tre utstillinger men likevel)

Men jeg skjønner ikke hvorfor sporer ikke er ønskelig, og hva kan man uansett gjøre for å unngå det i avl?

Hvorfor er det "feil" med sporer forresten?

Skrevet

De er jo litt i veien da. Kan hektes i hverandre o.l., men det er til sjeldenheten! I Norge er de forbudt å fjerne, derfor ingen reagerer på det, og det skal ikke ha noe å si på en utstilling! Lupin, min svenske, har i tillegg doble sporer. Ingen som har nevnt noe som helst på det, eneste er at de kommentere at det er derfor han ser feilstilt ut når han løper, fordi man ikke ser de :)

Skrevet

Her er doble sporer bak! Lupin har MYE pels så er ikke så lett og se noe! Men en er ved fingeren min, også ser man kloen på den andre. De Lupin har er det heller ingen nerver eller blodårer i!

10420180_10204111300442420_6551714028177

Skrevet

Hunden min har sporer foran og bak. De bak har sitter bare fast i skinnfell, ikke bein. Hun har ikke mye følelse i nervene i kloa og sporen de kan vris helt rundt. :Ppost-1091-1402832922,082_thumb.jpg

Skrevet

Tror (er ihvertfall sånn i mitt hode) at ulveklør er på forføtter og sporer på bakbena

  • Like 1
Skrevet

Men det er vel forskjell på raser som skal bruke de, og de som hr gått bort fra de! Noen sitter ganske lavt, og virker som om har en funskjon, mens på min er de bare i veien egentlig!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...