Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

jeg oppdaget plutselig Larver i hundeforet.

Er det dårlig for hunden å få larver i magen eller gjør det ikke noe?

er like disse

klannerlarver_zps59d49a8f.gif

Skrevet

Det er sikkert ingen fare med det du allerede har gitt (min spiser sånne daglig :P) men jeg ville ikke gitt resten av sekken! Klag der du kjøpte den så får du ny :)

Sent fra min D6503 via Tapatalk

Skrevet

Enig med Bie! Levér tilbake sekken og få en ny en. Sånn larver (og de sorte billene) dukker opp ganske fort om ører/haler/muskler osv ligger et par uker i romtemperatur, og de er helt ufarlige (bare litt ufreshe).

Skrevet

ny sekk, eller gammel? et tips er å lagre hundefôr i tette fôrtønner, så kommer ikke fluer/biller til :)

Dette var en ny sekk

Skrevet

Usj!

Fikk det i en sekk jeg og... så sjekket jeg de to andre i kjelleren... der og var det larver! Leverte alle tre tilbake og fikk nye. Ikke hatt før eller siden, bank i bordet. Men jeg kjøpte ikke mat derfra igjen.

Men er jo sånn som kan skje da.

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg fikk en sekk med MØGGEL i jeg - vant på en utstilling, det var LABB - den sekken leverte jeg på FK. Fikk tilbud om ny sekk men sa at det var ikke så farlig (vant 60 kilo, og hadde da 40 kilo igjen å bli kvitt.)

Skrevet

Sånne kommer fort oppi foret om det har vært en åpning i sekken i butikken eller hjemme. Jeg har noen ganger bare gitt maten med litt larver i, jeg. Det har gått helt fint det. Men stort sett kaster jeg det om det skjer - mest fordi jeg synes det er ekkelt å se på larver hver gang jeg skal fore hundene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...