Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

jeg oppdaget plutselig Larver i hundeforet.

Er det dårlig for hunden å få larver i magen eller gjør det ikke noe?

er like disse

klannerlarver_zps59d49a8f.gif

Skrevet

Det er sikkert ingen fare med det du allerede har gitt (min spiser sånne daglig :P) men jeg ville ikke gitt resten av sekken! Klag der du kjøpte den så får du ny :)

Sent fra min D6503 via Tapatalk

Skrevet

Enig med Bie! Levér tilbake sekken og få en ny en. Sånn larver (og de sorte billene) dukker opp ganske fort om ører/haler/muskler osv ligger et par uker i romtemperatur, og de er helt ufarlige (bare litt ufreshe).

Skrevet

ny sekk, eller gammel? et tips er å lagre hundefôr i tette fôrtønner, så kommer ikke fluer/biller til :)

Dette var en ny sekk

Skrevet

Usj!

Fikk det i en sekk jeg og... så sjekket jeg de to andre i kjelleren... der og var det larver! Leverte alle tre tilbake og fikk nye. Ikke hatt før eller siden, bank i bordet. Men jeg kjøpte ikke mat derfra igjen.

Men er jo sånn som kan skje da.

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg fikk en sekk med MØGGEL i jeg - vant på en utstilling, det var LABB - den sekken leverte jeg på FK. Fikk tilbud om ny sekk men sa at det var ikke så farlig (vant 60 kilo, og hadde da 40 kilo igjen å bli kvitt.)

Skrevet

Sånne kommer fort oppi foret om det har vært en åpning i sekken i butikken eller hjemme. Jeg har noen ganger bare gitt maten med litt larver i, jeg. Det har gått helt fint det. Men stort sett kaster jeg det om det skjer - mest fordi jeg synes det er ekkelt å se på larver hver gang jeg skal fore hundene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...