Gå til innhold
Hundesonen.no

Believe it or not, this is a real dog, not a photoshop


Recommended Posts

Skrevet

sploid.gizmodo.com/believe-it-or-not-this-is-a-real-dog-not-a-photoshop-1587328606?utm_campaign=socialflow_gizmodo_facebook&utm_source=gizmodo_facebook&utm_medium=socialflow

" Pigthe name of this Akita muttis not one of those ridiculous photoshops of animals with short necks. She was born like this in the woods northeast of Atlanta. Nobody gave a damn for her life except her owner, Kim Dillenbeck: "The lady who found her, the vet told her to have her put down."

" Pig is missing part of her spine, several ribs, and "her hips and joints are rotated in the wrong positions." But, according to Dillenbeck, "Pig doesn't know there's anything wrong with her." She's now eight months old and 15 pounds, which about less than half the weight a dog of her size and age should be."

Er dette enda ett tilfelle av at alt skal reddes?? :-/ Hunden må jo få problemer og smerter tidlig i livet tenker jeg.

Skrevet

Herreminskaper.... stakkars hund! Alle dyr skal reddes for enhver pris; det er visst mottoet over hele linja. Joda, vovsen er så søøøøøøøøøt - men jeg mener det er dyrplageri å la henne leve videre. Sorry to say, men la henne slippe.

  • Like 2
Skrevet

Hvis hunden kan dø av å legge på seg litt og bli ferdig utvokst, så er det kanskje ikke en veldig sunn og frisk hund.

Bedre å avlive den imens den er frisk før den får masse plager mener nå jeg..

Skrevet

Fy fader 20pounds er jo ikke så mye vel? Jeg skjønner ikke at mennesker på død å liv skal holde liv i alle dyr med mutasjoner og mangler.. Det aller værste er at det finnes syke mennesker som finner dette supersøtt og ønsker å avle på slikt!! :(

Egoisme er rette ordet her ja.

  • Like 3
Skrevet

Fy fader 20pounds er jo ikke så mye vel? Jeg skjønner ikke at mennesker på død å liv skal holde liv i alle dyr med mutasjoner og mangler.. Det aller værste er at det finnes syke mennesker som finner dette supersøtt og ønsker å avle på slikt! :(

Egoisme er rette ordet her ja.

Indeed…. Sjuke egosentriske jävlar...

Skrevet

Tja, vet ikke om dette er så utrolig mye verre enn en del raser vi allerede har avlet fram.

Siden hunden mangler dette " part of her spine, several ribs, and "her hips and joints are rotated in the wrong positions."

så er det vell værre enn de fleste raser??

selvsagt er det flere raser som har trøbbel, desverre :-/ Synes eieren burde fulgt veterinærens råd om avliving...

  • Like 2
Skrevet

Tja, vet ikke om dette er så utrolig mye verre enn en del raser vi allerede har avlet fram.

Hvis bulldoggen aldri hadde eksistert slik at vi ikke var vandt med å se dem, og det plutselig dukket opp et individ med flatt ansikt på samme måte som denne ryggradløse akitaen så hadde vi vel sagt det samme om den også... :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...