Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Meg

27 år, veterinærstudent på siste året, foreløpig bosatt i Budapest, med tilholdsted Flesberg (3mil fra Kongsberg) i Norge.

Dagene går med på å lese til eksamener, og tilbringe tid med samboer og hund. Prøver å gå i parken så ofte vi kan.

Jeg og min samboer har for oss, verdens nydeligste spesielle hund, med navnet... Hunden!

Hunden

kom til oss i november for 3,5 år siden, som en omplasseringshund. Vi skulle være fosterforeldre inntil hun fikk nytt hjem.... jeppda, nytt hjem fikk ho jo iallefall :)

Hunden er en hvit ungarsk puli, på ca 4,5-5 år.

Hunden en er meget sær sjel, ho veit hva ho vil, men desto viktigere, hva ho IKKE vil..

Noe av det som havner på IKKE lista..

Gå ut i regn (full stopp, stive ben. bæres)

Bade (hyl og skrik hos groomeren, evt. verdens mest sørgmodige blikk hjemme i badekaret)

Vanndammer (store omveier)

Frukt og grønnsaker (fysj og fysj.. potetgull og is derimot...)

en liten innrømmelse her på slutten, joina mest for å kunne følge Nico (pulivalpen fra Häxeboet) ;)

hilsen

Maya&Hunden

post-13328-0-76100300-1401919852_thumb.j

post-13328-0-32437600-1401919862_thumb.j

post-13328-0-36747300-1401919876_thumb.j

  • Like 6
Skrevet

Vi har jo småbruk på Kongsberg! Vi må jo møtes! :D

Kanskje jeg får sambo til å godta at det blir hvit Puli neste gang og ikke Komondor også..

Skrevet

Vi har jo småbruk på Kongsberg! Vi må jo møtes! :D

Kanskje jeg får sambo til å godta at det blir hvit Puli neste gang og ikke Komondor også..

Ja, vis han det første bildet i tråden her, da går han heeelt sikkert med på hvit puli :P

Skrevet

hahaha vi vil også ha en komondor!! De er jo helt nydelige! (må bare allergitestes om samboer tåler de) også må vi uansett vente til vi får bosatt oss på litt mer enn 45kvm i 4etg før vi går til anskaffelse av en ;)

Hvit hund er alltid en slager det.. hvit hund med "borrelås" pels.. i skauen.. er også rimelig artig... spesielt når dusj/bad er det verste i verden!!

Skrevet

hahaha vi vil også ha en komondor! De er jo helt nydelige! (må bare allergitestes om samboer tåler de) også må vi uansett vente til vi får bosatt oss på litt mer enn 45kvm i 4etg før vi går til anskaffelse av en ;)

Hvit hund er alltid en slager det.. hvit hund med "borrelås" pels.. i skauen.. er også rimelig artig... spesielt når dusj/bad er det verste i verden!

Jeg har brukt gemytt som motargument, men etter å ha hilst på de to kosebamsene hos Häxeboet falt det argumentet bort :P

Men de er store!!

Nico tror vann er etsende og får fullstendig angst tilmed når jeg bader guttungen. Det er det eneste hun har vist frykt for hitill :lol:

Skrevet

Ja de er kjempestore, så føler vi trenger å minst ha hus og hageflekk før vi kan ta på oss en sånn en, men akk så nydelige :D

hahahaha har litt intrykk av at enten elsker pulier vann, eller så HATER de det.. Hunden hater det over alt, noen ganger så må jeg bære ho ut på gresset for å få ho til å gå på do, og når ho er ferdig sprinter ho til døra og skal inn!

men, ho kan jo også finne på å rulle seg i søla, og det er veldig moro.. helt til vi kommer hjem og skal vaskes...

Om vi snakker til ho når vi er i nærheten av badedøra så går ho å legger seg innerst under kjøkkenbordet og later som om vi ikke finnes.

post-13328-0-14289900-1402074326_thumb.j

Skrevet

Pulien her har plutselig kommet over regnskrekken og funnet ut at det er gylden anledning til å klikke enda mer rabis-hund, så den biten av vannskrekken varte ikke lenge.

Amalie ble aldri komfortabel med regn.

Ingen kan se mishandlet og fornærmet ut enn en Puli, og det er godt gjort med den pelsen :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...