Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heii :)

Valpen min på 9 uker liker ikke hundegodteri.. kjøpte to forskjellige idag, begge for små hunder.Bitene er littegrann større enn hundematen, så vi prøvde å dele dem for han.Men han ville ikke røre noen av dem? Så eneste vi har brukt er maten hans som premie, og det ser jeg ikke så store fremskritt på! Noen som har tips til hva han kanskje liker? :DTar imot alle tips med stor takk :)

Skrevet

Du kan prøve masse ting. Pålegg, pølse, leverpostei, ost på tube, oppkuttet gulost, kattemat... Ting som pålegg og pølse inneholder en del salt, men så lenger du gir små biter i begrensede mengder så burde det gå helt fint. Mange har også hatt stor suksess med pannekaker og vafler, faktisk. :)

Skrevet

Hva med å kjøpe pølser og dele dem opp i små biter? Gjerne billigere enn hundegodteri, og populært her i huset i alle fall. Ellers så er det mange hunder som liker slike tørkede levergobiter.

Skrevet

Du kan prøve masse ting. Pålegg, pølse, leverpostei, ost på tube, oppkuttet gulost, kattemat... Ting som pålegg og pølse inneholder en del salt, men så lenger du gir små biter i begrensede mengder så burde det gå helt fint. Mange har også hatt stor suksess med pannekaker og vafler, faktisk. :)

Vi har prøvd litt skinke og fiskepudding, det er stas syns han, men vi er jo litt forsiktige med det :) Men vafler og sånt, trodde jeg hadde lest dem ikke burde få mel & smør så små eller noe sånt? Kan hende jeg husker feil :) Vår forrige hund elsket vafler iallefall.

Hva med å kjøpe pølser og dele dem opp i små biter? Gjerne billigere enn hundegodteri, og populært her i huset i alle fall. Ellers så er det mange hunder som liker slike tørkede levergobiter.

Ja det kan vi :D det har han ikke smakt enda heller :)

Kylling pleier alltid å være stas, prøv det?

Hvordan kylling da? filet? :)

Skrevet

Min valp spiste ikke noe godis, så jeg måtte jobbe det inn.

På få dager har hun lært seg å spise det meste av godis.

Jeg har rett og slett lekt med godbitene og gitt utrykk for at godis er noe som er virkelig stas å få.

Skrevet

Min valp spiste ikke noe godis, så jeg måtte jobbe det inn.

På få dager har hun lært seg å spise det meste av godis.

Jeg har rett og slett lekt med godbitene og gitt utrykk for at godis er noe som er virkelig stas å få.

Ok det skal vi prøve :D

Naturens Menu, tørka kotelettar/fisk/kylling/whatever? :)

Tenkte å kjøpe tørket kjøtt imorgen så får vi se :)

Takk for tips alle sammen :)

Skrevet

Det som er best her er hvitost i små biter, ost på tube og leverpostei (slike porsjonsbokser som det kan slikkes ut fra). Vi har også hatt mye suksess med å benytte tørrfôr (slike prøvepakker som man får på utstillinger, hos veterinær osv) av annen type enn det han får til daglig.

Skrevet

Våte/myke godbiter kan jo friste mer enn tørre/harde kanskje? Nå vet jeg jo ikke hvilke du har prøvd, men vi er veldig fornøyd med Natures Menu sine :)

Skrevet

Valpen vår var ikke så veldig glad i de godbitene vi hadde kjøpt, så fikk han natures menu sine, og de gikk ned på høykant for å si det mildt. Så kan være lurt å prøve noe som ikke er så hardt å tygge kanskje? (:

Skrevet

Hvordan kylling da? filet? :)

Enten kokte fileter i småbiter eller så kjøper jeg innimellom en hel grillet kylling og fjerner skinn og deler opp i små biter. Ellers er lungemos supert. Disse funker også gull etter at de har vært fryst, så du kan ha et lager av godbiter. Ellers er vovven her g, ad i alt av kjøttrester og tørket lever. Vafler og pannekaker er stor suksess. Det samme med ost, alle typer.

Guest Belgerpia
Skrevet

Slår et slag for Dr. Clauder - de er poppis og passe små, så små at min største mener han burde få en neve i slengen :)

Ellers så bør man være litt forsiktig med pølse på helt små valper, i alle fall store mengder - det er mye salt i pølse.

Kokt kyllingfilet er stas, eller om man kjøper ei høne (koster ingenting) og koker - da får man jo i tillegg fin kraft også - ha litt salt i vannet, sammen med purre, gulrøtter og annet "suppe tilbehør" - kok høna, del opp i passe mengder og størrelser, frys ned i porsjoner, sil kraften og hell i egnede bokser og frys ned det også - fint til middag til deg, eller som smakstilsetning om valpen senere får diare og må på ris diett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...