Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg gått i 4 dager uten stemme, litt feber og ufattelig trøtt og sliten. Kan det være allergi? Feberen (ca 38) stemmer liksom ikke helt og pollenvarselet sier at det ikke er rare spredningen (bortsett fra furua da).

Skrevet

Jeg er omtrent ikke allergisk i det hele tatt om dagen (klør litt i øynene, det er det), og med tanke på at jeg er allergisk mot "alt", så vil jeg tru at dersom det var ting i lufta/ute å reagere på, så ville jeg vært mer påvirka.

Nå er selvsagt ikke jeg en fasit på hvordan andre reagerer, altså, men jeg har aldri noensinne hørt om noen som mister stemmen eller får feber pga histaminer fra naturen.

Skrevet

Jeg er omtrent ikke allergisk i det hele tatt om dagen (klør litt i øynene, det er det), og med tanke på at jeg er allergisk mot "alt", så vil jeg tru at dersom det var ting i lufta/ute å reagere på, så ville jeg vært mer påvirka.

Nå er selvsagt ikke jeg en fasit på hvordan andre reagerer, altså, men jeg har aldri noensinne hørt om noen som mister stemmen eller får feber pga histaminer fra naturen.

Nei, jeg å har aldri hørt om det. Men synes det hadde vært så greit å bare ta litt allergimedisin og bli frisk :P

  • Like 1
Skrevet

Man KAN få feber av allergi, men det er ganske sjelden, og da skal det være en ganske heftig reaksjon. Stemmemisting er vel heller ikke så fryktelig vanlig? Men går mye forkjølelser også nå da, så skal ikke se borti fra at det er det?

Skrevet

jeg reagerer mer igjen nå selvom pollenvarslingen sier nei. såpass ille at jeg måtte jage alle gjester innendørs før helga og fortsette festen inne :P

og det etter kortison sprøyte og pille :aww:

fordømte hage som er full av pollen!

Skrevet

Mamma får bronkitt av allergien. Hun oppdaget at hun var allergisk for mange år siden ved at hun ble "sommerforkjølt" som hun kaller det hver vår og sommer som aldri ga seg ;) Tok noen år før hun forsto hva det var (allergien ble også gradvis verre og verre da). Så du skal ikke se bort i fra at det er allergi som plager deg, går du på allergimedisin?

Skrevet (endret)

Mamma får bronkitt av allergien. Hun oppdaget at hun var allergisk for mange år siden ved at hun ble "sommerforkjølt" som hun kaller det hver vår og sommer som aldri ga seg ;) Tok noen år før hun forsto hva det var (allergien ble også gradvis verre og verre da). Så du skal ikke se bort i fra at det er allergi som plager deg, går du på allergimedisin?

Nei, kanskje jeg skulle prøvd zyrtec?

Endret av Margrete
Skrevet

Nei, kanskje jeg skulle prøvd zyrtec?

Ja det ville jeg gjort hvis jeg var deg :) Men du må jo bruke den en periode for å få effekt mest sansynlig. Men prøv den! :)

  • Like 1
Skrevet

Om det ikke er allergi i seg så er allergi hardt på immunforsvaret og kan føre til at man blir sjuk. Evt så er du "bare" sjuk, men zyrtec er jo lett å få tak i og det skader ikke å prøve. :) prøv noen dager så ser du.

  • Like 1
Skrevet

Nå har jeg gått i 4 dager uten stemme, litt feber og ufattelig trøtt og sliten. Kan det være allergi? Feberen (ca 38) stemmer liksom ikke helt og pollenvarselet sier at det ikke er rare spredningen (bortsett fra furua da).

Ja du kan få feber av allergi. Og på østlandet har det enkelte steder siste dagene vært kraftig pollen-spredning avbåde bjørk, gress og brennesle (sjekka i går fordi jeg selv ble steike dårlig da jeg var i Drammen i helga, og jeg kjente at jeg var "allergi-dårlig". Pollen -varselet forklarte hvorfor….). I går var det også så kraftig med pollen at trippel dose antihistaminer (aerius, zyrtec ol) ikke hadde nevneverdig effekt.

Skrevet

Jeg får en heftig allergireaksjon hver gang jeg er hos svigers. Plutselig en gang for et par år siden bare begynte det (aldri reagert der før). Jeg blir helt vanvittig forkjøla, stemmen blir fullstendig ubrukelig og jeg får feber. Og det er helt tydelig allergi for et eller annet.

  • Like 1
Skrevet

Nei, du skal ikke finnepåmedisinere deg selv. Du skal gå til legen og få tatt en blodprøve eller gammeldags prikktest, skal du! Her blomstrer timoteien så støvskya står. Det beste pollenvarselet er jo ens egen reaksjon. Ellers så har jeg vært forkjøla og småfebrete en evighet jeg, også. Det er en viss fare for at du er smittet. Har ikke den sexy røsten, da :)

  • Like 1
Skrevet

Har fått svinkjeft av min mor også nå. Far sladret og hun sto på døra her med rivjern og kjevle, så nå tør jeg ikke annet enn å dra til lege i morgen om jeg ikke er bedre :P Sinte mamma'r er skumle scared-1.gif

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...